poniedziałek, 16 marca 2020 08:03

Tymczasowe zasady pracy urzędów

 

W związku z sytuacją panującą w kraju, urzędy na terenie Gniezna wprwoadzają organiczenia w swobodnym przemieszczaniu się petentów po budynkach. 

Starostwo Powiatowe 

Od 16 marca w Starostwie Powiatowym uruchomione zostaną dyżury pracowników, którzy będą weryfikowali konieczność wejścia klienta. Jeśli takiej konieczności w ich ocenie nie będzie, nastąpi odbiór i przekazanie dokumentów do odpowiedniego wydziału. Dyżur prowadzony będzie na parterze w holu głównym budynku Starostwa. 

Ponadto decyzją Starosty oraz Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego klienci Wydziału Komunikacji, Transportu i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego nie będą obsługiwani: - Ze względu na zawieszenie przyjmowania wniosków o rejestrację pojazdów informuję, iż obecna sytuacja epidemiologiczna powinna być traktowana jako siła wyższa w rozumieniu przepisów KPA. Tym samym wyłącza ona karanie z tytułu naruszenia art. 14 mb Prawa o ruchu drogowym, jeśli miało ono związek z sytuacją epidemiologiczną - informuje Starostwo Powiatowe. 

Ponadto, petenci Wydziału Geodezji nie będą obsługiwani osobiście. Obsługa zgłoszeń prac geodezyjnych może być realizowana poprzez platformę e-portal pod adresem: https://e-portal.geodezjagniezno.pl. Również nieodpłatna pomoc prawna, realizowana w Starostwie Powiatowym, ulegnie zmianie zasad jej udzielania - informacje dot. organizacji nieodpłatnej pomocy prawnej opublikowane zostaną wkrótce na stronie internetowej Starostwa.

Starostwo zachęca do korzystania z usług w postaci elektronicznej i telefonicznie. Pod tym linkiem: http://www.powiat-gniezno.pl/pl/kontakt znaleźć można numery telefonów oraz adresy mailowe do wydziałów.

 

Urząd Miejski

Od poniedziałku, 16 marca, klienci będą obsługiwani pojedynczo, wyłącznie w okienku znajdującym się w przedsionku Urzędu Miejskiego (między wejściem głównym a wejściem wewnętrznym). Nie będzie możliwości wejścia do środka Magistratu. 
W pierwszej kolejności prosi się o o zatelefonowanie do Urzędu, wiele spraw można załatwić drogą telefoniczną bądź elektroniczną - kontakty dostępne są pod tym adresem: https://bip.gniezno.eu/cms/9845/struktura_organizacyjna

Jednocześnie Urząd Miejski informuje, że czynny będzie od poniedziałku do piątku, od 7:30 do 15:30. 

 

Urząd Gminy Gniezno

Urząd Gminy Gniezno od poniedziałku 16 marca 2020 roku wstrzymuje przyjmowanie klientów. W przypadku konieczności złożenia pisma, od poniedziałku 16 marca br. przy wejściu do budynku Urzędu Gminy znajdować się będzie skrzynka, do której będzie można wrzucać pisma, co będzie jednoznaczne z przyjęciem sprawy do załatwienia. Urzędnicy proszą, by pisma posiadały numer telefonu do kontaktu, byw razie potrzeby można tą drogą uzgadniać sprawę. Proszą także o załatwianie spraw poprzez platformę E-PUAP lub pocztą elektroniczną na adres sekretariatu urzędu.

 

Numery telefonu do Urzędu Gminy


W przypadku zasad funkcjonowania pozostałych instytucji, zalecamy weryfikowanie informacji na stronach internetowych tychże placówek.

 

3 komentarzy

  • Link do komentarza Kierowca poniedziałek, 16 marca 2020 20:39 napisane przez Kierowca

    A co mam powiedzieć podczas kontroli policji gdy mam miękki dowod po terminie?

  • Link do komentarza Mieszkaniec poniedziałek, 16 marca 2020 18:07 napisane przez Mieszkaniec

    Moim zdaniem władze miasta i powiatu jak i wszyscy mieszkańcy powinniśmy w tych trudnych chwilach być wdzięczni tym co nadal chodzą do pracy czyli sprzedawcom, lekarzom, pielęgniarkom, urzędnikom itp. Pracują za sześciu i narażają się dla innych.

  • Link do komentarza a1rh poniedziałek, 16 marca 2020 09:22 napisane przez a1rh

    Samorządy i ich urzędy izolują się od obywateli, zamiast pomagać. Jak było wszystko OK, to po osiedlach jeździły busy oferujące pieczywo, wędliny i inne art. pierwszej potrzeby. Może teraz bojaźliwi urzędnicy zorganizują podobne zaopatrzenie dla ludzi z odległych osiedli i wsi.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane