czwartek, 05 marca 2020 14:13

Wyrzucił śmieci do rowu - został namierzony

 
Wyrzucił śmieci do rowu - został namierzony źródło: KPP Gniezno / Facebook Zdziechowa

Dzielnicowi, przy współpracy mieszkańców wsi, szybko ustalili osobę, która pozbyła się odpadów budowlanych w niedozwolonym miejscu. 

W miniony poniedziałek, na drodze w kierunku cmentarza, mieszkańcy Zdziechowy odnaleźli nielegalne składowisko śmieci - do przydrożnego rowu ktoś wyrzucił pobudowlane odpady. 

Na miejsce najpierw udała się sołtysowa razem z innymi mieszkańcami. Przeszukali oni składowisko i natrafili na rzeczy, które później pomogły policjantom zidentyfikować właściciela śmieci. W międzyczasie władze gminy zwróciły się o pomoc do dzielnicowych z rejonu gminy Gniezno. Na podstawie zebranych dowodów funkcjonariusze ustalili właściciela firmy budowlanej, z której mogły pochodzić te odpady. 

Na miejscu okazało się, że pracownik tej firmy, bez wiedzy właściciela zamiast wywieźć śmieci na składowisko, wywiózł do Zdziechowy. Sprawca został ukarany mandatem karnym, natomiast właściciel zobowiązał się jeszcze tego samego dnia do posprzątania odpadów.

źródło: KPP Gniezno

6 komentarzy

 • Link do komentarza Koryfeusz piątek, 06 marca 2020 09:41 napisane przez Koryfeusz

  sąsiad, to co opisujesz to chora biurokracja, która ma się nijak do postulatów ekologicznych, że niby Miasto tak dba o środowisko. Przecież jak ktoś chce oddać odpady do Urbisu to je przywozi i firma bierze bez gadania, albo przyjeżdżają, zabierają i jadą dalej, a nie że piętrzą trudności. Ktoś powinien się za nich zabrać, bo za bardzo marudzą, przyjść z jakąś kontrolą. To tak samo jak byś chciał od Policjanta protokół z kontroli osobistej, który musi na Twoje żądanie wypisać i by marudził, że tylko na komendzie, że nie, bo ma ich mało itp., podczas gdy grzecznie i sprawnie powinien wypisać w samochodzie, no i wtedy co byś pomyślał o tej instytucji, która ma nam służyć. Czy Urbis też nie został powołany do pewnych działań na rzecz Miasta?
  Jeśli więc Urbis robi takie numery to wkrótce nie będzie chciało im się chciało odbierać śmieci. No i jak tu liczyć na porządek w mieście? Przecież my płacimy za to duże pieniądze więc jak są śmieci to się je odbiera bez żadnego marudzenia. Płacę to wymagam i nie ma żadnej dyskusji.

 • Link do komentarza katalog odpadów czwartek, 05 marca 2020 21:44 napisane przez katalog odpadów

  Interpretacja katalogu odpadów przez znawców z URBIS-u jest żenująca. Powstające odpady z remontów mieszkań to nic innego jak odpady KOMUNALNE. Składowisko odpadów w Lulkowie jest składowiskiem, które w swej decyzji wydanej jak sądzę przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego na eksploatację ma wpisane szereg odpadów grupy 20 podgrupy 20 03 kod odpadu 20 03 01 katalogu odpadów - Niesegregowane (zmieszane)odpady komunalne. Tyle na ten temat. Jeżeli Urbis nie będzie odbierał odpadów komunalnych t to lasy i rowy przydrożne wokół Pierwszej Stolicy Polski będą zaśmiecane.Wg mnie nie Prezydent a Prezes Urbisu źle interpretuje Katalog Odpadów.

 • Link do komentarza Bolo czwartek, 05 marca 2020 21:07 napisane przez Bolo

  Co za "ludzie" WSTYD

 • Link do komentarza Bogdan czwartek, 05 marca 2020 17:22 napisane przez Bogdan

  Do sąsiad: wysypisko śmieci w Lulkowie przyjmuje takie śmieci, tylko trzeba samemu zawieźć.

 • Link do komentarza sąsiad czwartek, 05 marca 2020 15:36 napisane przez sąsiad

  jestem zdecydowanym przeciwnikiem zaśmiecania i uważam, ze należy dbać o środowisko. Ale.... jak często bywa , świat stawia się do góry nogami. Moi sąsiedzi wprowadzili się do mieszkania zdewastowanego przez poprzedników. Trudno, nie mieli wyjścia, więc ochoczo zabrali się do remontu. odpadów było co niemiara. Także zużyte muszle itp urządzenia domowe. wszystko ładnie złożyli na podwórku posesji i tutaj zaczęły się schody nie do przebycia. Urbis kategorycznie odmówił zabrania śmieci, bo nie odbierają tzw. zmieszanych. Alkom to samo. Skończyły się firmy, które zajmują się śmieciami na terenie Gniezna. Zaznaczam, ze sąsiedzi chcą zapłacić za tę usługę. Pytam więc w ich imieniu prezydenta Gniezna, co robić? Wywozić etapami do lasu?Bo skoro nigdzie nie chcą przyjąć, to znaczy, ze zostało tylko zaśmiecanie środowiska. Na pytanie u odpowiedzialnych osób, co zrobić odpowiedź była jedna: nie wiem.

 • Link do komentarza Bartłomiej czwartek, 05 marca 2020 14:47 napisane przez Bartłomiej

  I dostał pewnie z 200zł mandatu co go raczej nie oduczy podobnych zachowań w przyszłości. Gdyby dostał z 2000zł mandatu i 30 godzin prac społecznych to by się nauczył.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane