środa, 04 marca 2020 12:38

Wysokie kary za zbyt dużo towaru

 
Wysokie kary za zbyt dużo towaru źródło: Inspekcja Transportu Drogowego

Gnieźnieński oddział Inspekcji Transportu Drogowego wraz ze Strażą Leśną przeprowadzili wspólne działania, kontrolując transporty drewna oraz innych towarów, odbywających się w regionie.

W miniony wtorek oddział gnieźnieńskiej ITD we współdziałaniu ze Strażą Leśną z Czerniejewa, przeprowadzał kontrole drogowe pojazdów przewożących drewno. Przy ważeniu inspektorzy wspomagali się preselekcją i samochodem nieoznakowanym, który na terenie Wrześni i powiatu dynamicznie ściągał pojazdy na wagę w punkcie kontrolnym.

Skontrolowane dwa krajowe transporty drewna odbywały się zgodnie z przepisami. Ze względu na mały ruch w tym dniu związany z takim przewozem, inspektorzy kontrolowali pojazdy nienormatywne, które ważyły powyżej 3,5 tony dopuszczalnej masy całkowitej. Z dziewięciu skontrolowanych "dostawczaków" w trzech przypadkach rzeczywista masa całkowita tych pojazdów wynosiła odpowiednio 6,0, 5,8 i 5,3 tony, czyli znacznie odbiegała od normy. Kierowcy otrzymali mandaty karne na łączną kwotę 3600 złotych i musieli przeładować swoje auta.

źródło: WITD

5 komentarzy

 • Link do komentarza Sasza piątek, 06 marca 2020 22:53 napisane przez Sasza

  Widziałem te auta z Obory... Tragedia... Jeden to chyba z rok z przepalona żarówka jeździ.

 • Link do komentarza Sasza piątek, 06 marca 2020 22:52 napisane przez Sasza

  Powinno się zabrać za te busy częściej... Wielki szef biznesmen kupi takie auta do 3,5t a później nocami gania kierowców po całej Polsce bo inspekcja w nocy nie kontroluje...

 • Link do komentarza Tomek Alkoholik czwartek, 05 marca 2020 22:53 napisane przez Tomek Alkoholik

  Dokładnie, jak wcześniejsze komentarze. Magia działa tylko w obrębie Gniezna. Poznań juz zatrzymanie dowodu za stan techniczny auta i załadunek. Obora idealne miejsce dla tej firmy z drewienkiem i ala, niby napojami, sokami itp.

 • Link do komentarza Tomek środa, 04 marca 2020 22:41 napisane przez Tomek

  Obora - Drewno- transport= wysokie kary ! Wcześniej jak ta "firma" z Labiszynka dowozila drewno to był skandal , auta przeladowane, bus w stanie skandalicznym, ale pewnie w nowej lokalizacji OBORA to samo!!!!!

 • Link do komentarza Jacek środa, 04 marca 2020 21:57 napisane przez Jacek

  Warto sprawdzić Firmę z Obory,która zajmuję się produkcją i sprzedażą drewna. Auta przeładowane, kierowcy swiadomi tego i tak jadą...... Inspekcja transportu drogowego,nie Drogówka......

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane