sobota, 22 lutego 2020 10:08

Zderzenie dwóch aut na ul. Osiniec

 

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w sobotnie przedpołudnie na skrzyżowaniu ul. Osiniec i Kawiary.

Do zdarzenia doszło 22 lutego około 9:30. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, na skrzyżowaniu ul. Osiniec i Kawiary zderzyły się samochody marki Opel i BMW, w wyniku czego oba pojazdy przemieściły się na jezdni.

Na miejsce przybyły dwa zastępy JRG Gniezno, które zabezpieczyły rejon wypadku i udzieliły pomocy uczestnikom zdarzenia do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego. Po jego dotarciu dwie osoby zostały przekazane ratownikom do karetki.

Dokładne okoliczności zdarzenia ustali policja. Na czas prowadzonych działań ruch w rejonie skrzyżowania odbywał się z utrudnieniami.


6 komentarzy

 • Link do komentarza Adrian poniedziałek, 24 lutego 2020 12:04 napisane przez Adrian

  Niebezpieczne skrzyżowanie. Istnieje od niedawna a już kilka stłuczek tam było. Wyjeżdżając od strony ul. Kawiary i zatrzymując się na stopie trzeba się nieźle wychylić, żeby się upewnić czy nic nie jedzie od strony ul. Witkowskiej. Skrzyżowanie ulic jest pod takim kątem, że widok najczęściej zasłania środkowy słupek między drzwiami (sprawdzone w różnych autach). Nie oceniajmy więc po zdjęciach a tym bardziej po marce samochodu. Przydałaby się sygnalizacja świetlna ale pewnie ktoś będzie musiał przypłacić to swoim zdrowiem żeby coś się zmieniło...

 • Link do komentarza avalon niedziela, 23 lutego 2020 09:29 napisane przez avalon

  A nie powinno tam być sygnalizacji świetlnej? Podobnie obok na Witkowskiej też by się przydała.
  W piątek pierwszy raz jechałem tą nową ulicą Osiniec. Było już ciemno jak dojechałem do Gniezna. Przy tym skrzyżowaniu zauważyłem, że kierowca jadący Kawiarami od strony Osińca dwukrotnie próbował ruszyć i wjechać przede mnie. Mógł to zrobić a ja nawet nie musiałbym hamować bo jechałem ok 50. km/h. Nie potrafił jednak ocenić czy zdąży więc tak kombinował. Od strony Słonecznej oczekiwało na przejazd kilka samochodów. Ogólnie nawet około 19:00 jest tam spory ruch więc w szczycie musi być tam niezbyt bezpiecznie. Nie oceniałbym kierowców którzy brali udział w wypadku na podstawie zdjęć czy producenta pojazdu. Ktoś mógł zatrzymać się na stopie i ruszyć sądząc, że drugie auto jest daleko i zdąży. A może było inaczej.

  PS. Sygnalizacja świetlna przydałaby się także dla bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów bo chodnik jest raczej słabo oświetlony.

 • Link do komentarza Tiger sobota, 22 lutego 2020 18:14 napisane przez Tiger

  Znowu BMW

 • Link do komentarza Anna sobota, 22 lutego 2020 16:52 napisane przez Anna

  Ta gruba biała linia jest nie do przeoczeniaaaaa!!!!!

 • Link do komentarza Anna D sobota, 22 lutego 2020 14:53 napisane przez Anna D

  Przykro,że doszło do tego wypadku..mieszkam w tej okolicy i samochody na całej ulicy Osiniec pędzą ile fabryka dała..kierowco...
  zwolnij

 • Link do komentarza Kierowca sobota, 22 lutego 2020 13:54 napisane przez Kierowca

  Mi dziś pewna pani z białego audi q7 nr rej p2 na rondzie Witkowska, wrzesinska omal nie skasował auta. Byłem już autem na rondzie A ona sprawowała od września i pretensje. Kochana pa i mam kamerka możemy popatrzeć na pani występ i wymuszenie na rondzie.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane