poniedziałek, 10 lutego 2020 12:20

Spotkanie Ludzi Wielkich Serc w Czerniejewie

 
Spotkanie Ludzi Wielkich Serc w Czerniejewie źródło: UMiG Czerniejewo

W minioną sobotę w hali widowiskowo-sportowej w Czerniejewie odbyło się noworoczne spotkanie Ludzi Wielkich Serc. Była to okazja do podsumowania minionego roku oraz przedstawienia planów tutejszego samorządu na kolejne miesiące.

8 lutego w hali zgromadzili się wszyscy zaproszeni na tę okazję goście - parlamentarzyści, samorządowcy z powiatu gnieźnieńskiego, a także zaprzyjaźnionych powiatów: konińskiego i świdwińskiego oraz sąsiadujących z Czerniejewem gmin. Nie zabrakło także przedstawicieli służb mundurowych, radnych, sołtysów i pracowników instytucji podległych samorządowi oraz przedsiębiorców. Podczas spotkania burmistrz Tadeusz Szymanek powitał wszystkich obecnych oraz przedstawił wydarzenia i inwestycje z 2019 roku, a także zakreślił plany na rok 2020. 

Noworoczne Spotkanie Ludzi Wielkich Serc to także okazja, aby w sposób szczególny podziękować i wyróżnić osoby, które swoją postawą i działalnością wspierają rozwój miasta i gminy Czerniejewo, a także pomagają w budowaniu społecznej więzi wśród mieszkańców tej gminy.

Tegorocznymi laureatami wyróżnień Człowieka Wielkiego Serca zostali: Urszula Lewandowska - wieloletnia działaczka m.in. w Stowarzyszeniu Integracyjno-Rehabilitacyjnym "Razem", Halina Prusak - m.in. zastępca prezesa Towarzystwa Przyjaciół Żydowa, Katarzyna Górka - wieloletni działacz społeczny m.in. w Stowarzyszeniu Pelikan oraz Tomasz Woźniak - zastępca dyrektora SP w Żydowie, a także prezes Stowarzyszenia Pelikan.

Podczas spotkania Tadeusz Szymanek, zastępca burmistrza Grażyna Klupińska oraz przewodniczący rady Jan Kulpiński w sposób szczególny podziękowali Krzysztofowi Ostrowskiemu, posłowi poprzedniej kadencji oraz Robertowi Gaweł, byłemu senatorowi za współpracę z gminą Czerniejewo i działalność na rzecz jej mieszkańców. Podziękowano również Mirosławie Jałoszyńskiej - wieloletniemu pracownikowi Urzędu Miasta i Gminy Czerniejewo.

Podczas spotkania głos zabrali zaproszeni goście, którzy podkreślali ważność tworzenia wspólnoty oraz gratulowali sukcesów osiągniętych w 2019 roku. Spotkanie umilał występ Seniorów Miasta i Gminy Czerniejewo z piosenkami lat 20-tych oraz zespołu Brygada RR z Poznania.

źródło: UMiG Czerniejewo

2 komentarzy

 • Link do komentarza Tomasz wtorek, 11 lutego 2020 11:14 napisane przez Tomasz

  Tak się bawi od lat za publiczne pieniądze Gmina Czerniejewo!

 • Link do komentarza Obserwator poniedziałek, 10 lutego 2020 18:06 napisane przez Obserwator

  Po co na siłę gmina Czerniejewo chce postawienie 12-14 elektrowni wiatrowych czyli wiatraków????Postawienie wiatraków kompletnie zahamuje rozwój gminy.Od wiatraka 10 długości czyli ok 1,5-2 km zakaz kompletny budowy czyli już nic nowego nie powstanie żadna budowa żaden nowy dom.
  U ludzi na których powstanie elektrownia wiatrowa to doprowadzi ich do bankructwa,a nie do zysków jak sobie myślą.
  Firma ma postawić wiatrak (co chwile przepisywana jest z firmy na firmę ,spółka itd do przekrętu)
  Grunt pod wiatrak jest dzierżawiony, wpisuje się w księgi wieczyste właściciela i zablokowuje się każdy ruch właściciela.Jak ustawią Ci wiatrak zaczynasz płacić podatek to już nie będą grosze jak za rolny tylko podatek stawka przemysłowy,a po 20 latach właściciel ma zdemontować i zutylizować wiatrak koszt kilka milionów-właściciel gruntu nie spółka która go ustawiła.Poraża dla gminy za kolejny syf zaraz po norkach!
  Po cichu załatwili ze nikt nic nie wie o wiatrakach na gminie Czerniejewo żadnych konsultacji (a jak było spotkanie to nie wiadomo o co chodziło)kolejny raz z ludzi głupich zrobili jak z norkami kiedyś na siłę!!!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane