czwartek, 06 lutego 2020 07:53

Uratowali mężczyznę, który chciał skoczyć z wiaduktu

 
Uratowali mężczyznę, który chciał skoczyć z wiaduktu źródło: KPP Gniezno

We właściwym miejscu i czasie znaleźli się policjanci referatu patrolowo-interwencyjnego, którzy uratowali 39-letniego mężczyznę chcącego popełnić samobójstwo. Planował on skoczyć z wiaduktu w Gnieźnie.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek 4 lutego 2020 roku w Gnieźnie, około godziny 8:30. Sierżant Paweł Stajkowski i post. Dorota Rosielewska z Referatu Patrolowego Interwencyjnego wracali akurat z przeprowadzonej interwencji, jadąc wiaduktem nad torami w ciągu ul. Warszawskiej. To tam z samochodu zauważyli stojącego przy barierce, nerwowo zachowującego się mężczyznę. Jego zachowanie wskazywało, że chce skoczyć. 

Stróże prawa postanowili działać i nie dopuścić do tragedii. Na ulicy św. Wawrzyńca zaparkowali radiowóz i ruszyli z pomocą. Kiedy dotarli na miejsce, mężczyzna zwisał już na poręczy z głową skierowaną w kierunku torów i chciał skoczyć. Wykorzystując chwilę nieuwagi desperata, chwycili go i ściągnęli z barierki. Mężczyzna szarpał się i krzyczał. Mówił, że chciał popełnić samobójstwo, tylko czekał aż nadjedzie pociąg.

Policjanci pilnowali go aż do przyjazdu ratowników medycznych. Podczas legitymowania okazało się, że jest to 39-latek, który przyjechał do Gniezna z Bydgoszczy. Z uwagi na zły stan psychiczny poszkodowanego przekazany został w ręce załogi karetki pogotowia, która przewiozła go do szpitala.


Gdzie szukać pomocy? Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, dzwoń pod bezpłatny numer 800 70 2222 do całodobowego Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie. Możesz też napisać maila lub skorzystać z czatu, a listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz TUTAJ.

źródło: KPP Gniezno

4 komentarzy

 • Link do komentarza Łukasz czwartek, 06 lutego 2020 18:35 napisane przez Łukasz

  Ładna policjantka.

 • Link do komentarza avalon czwartek, 06 lutego 2020 10:59 napisane przez avalon

  Dobrze, że byli na miejscu. Szacun.

 • Link do komentarza Endriu czwartek, 06 lutego 2020 09:32 napisane przez Endriu

  I to jest wzorowe postępowanie policjantów!!!!!

 • Link do komentarza Babcia czwartek, 06 lutego 2020 08:08 napisane przez Babcia

  Brawo za czujność! Tak trzymać!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane