piątek, 31 stycznia 2020 21:15

Wieczorny wypadek w Niechanowie

 

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło 31 stycznia w godzinach wieczornych na drodze wojewódzkiej nr 260 w Niechanowie.

Do zdarzenia doszło około 20:00 na wysokości supermarketu w Niechanowie, gdzie czołowo zderzyły się Opel oraz Renault. Na miejsce zdarzenia skierowano zastępy OSP Witkowo, OSP Niechanowo oraz JRG Gniezno. 

Po przyjeździe na miejsce zastano dwa pojazdy znajdujące się na jezdni. Samochodami jechało łącznie siedem osób - trójka dzieci i dwie osoby dorosłe w jednym, a w drugim poruszały się dwie osoby. Wszystkie opuściły pojazdy o własnych siłach. Następnie trafiły do karetek zespołów ratownictwa medycznego, przy czym część osób przewieziono do szpitala w Gnieźnie w celu ich dalszego przebadania. 

Okoliczności zdarzenia ustali policja. Na czas prowadzonych działań ruch na DW 260 został zablokowany.

Informacja policyjna ze zdarzenia:

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, kierujący samochodem osobowym marki Renault, 52-letni letni mieszkaniec gminy Niechanowo, jadąc od strony Witkowa, podczas skrętu w lewo do marketu zderzył się czołowo z Oplem (kierowanym przez 33-letnią mieszkankę tej samej gminy jadącym w kierunku Witkowa).

Wszystkie 5 osób podróżujących Oplem przetransportowano karetkami do szpitala w Gnieźnie. Po udzieleniu pomocy medycznej kobietę wraz z dziećmi w wieku od 5 do 10 lat przetransportowano do szpitala w Poznaniu. Kolejny pasażer tego auta z obrażeniami ciała pozostał w szpitalu w Gnieźnie. Kierujący i pasażerka Renault nie odnieśli obrażeń.

Jak ustalili policjanci wydziału ruchu drogowego uczestnicy wypadku byli trzeźwi.

Pojazdy zabezpieczono na parkingu depozytowym. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującego Renault. Postępowanie w sprawie wypadku prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Witkowie. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane