Wydrukuj tę stronę
czwartek, 30 stycznia 2020 12:59

Wybuchu butli z gazem. Jedna osoba poszkodowana

 

Do niebezpiecznego w skutkach zdarzenia doszło w czwartkowe południe w jednym z budynków mieszkalnych położonych w Drachowie w gminie Niechanowo.

Do zdarzenia doszło 30 stycznia, kilka minut przed godziną 12. Wówczas to do służb wpłynęło zgłoszenie o wybuchu butli z gazem w domu wielorodzinnym położonym w środku Drachowa.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano OSP Niechanowo, OSP Witkowo, a także JRG Gniezno. Po dotarciu na miejsce okazało się, że eksplozja miała miejsce w jednym z mieszkań, w którym przebywała jedna osoba - kobieta z podejrzeniem poparzeń ciała (m.in. głowy), po opatrzeniu przez strażaków, została przekazana zespołowi ratownictwa medycznego. Jednocześnie z budynku została wyniesiona butla z gazem, która była przyczyną wybuchu. 

W momencie zdarzenia w budynku, w którym znajdują się trzy mieszkania, przebywało pięć osób - trzy osoby starsze i dwójka dzieci. Poza wspomnianą jedną osobą nikt inny nie odniósł obrażeń. W wyniku wybuchu uszkodzeniu uległa tylko ściana działowa. O dalszej możliwości użytkowania budynku zdecyduje nadzór budowlany. Na miejscu zdarzenia była także policja.

 

Galeria

4 komentarzy