czwartek, 30 stycznia 2020 12:59

Wybuchu butli z gazem. Jedna osoba poszkodowana

 

Do niebezpiecznego w skutkach zdarzenia doszło w czwartkowe południe w jednym z budynków mieszkalnych położonych w Drachowie w gminie Niechanowo.

Do zdarzenia doszło 30 stycznia, kilka minut przed godziną 12. Wówczas to do służb wpłynęło zgłoszenie o wybuchu butli z gazem w domu wielorodzinnym położonym w środku Drachowa.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano OSP Niechanowo, OSP Witkowo, a także JRG Gniezno. Po dotarciu na miejsce okazało się, że eksplozja miała miejsce w jednym z mieszkań, w którym przebywała jedna osoba - kobieta z podejrzeniem poparzeń ciała (m.in. głowy), po opatrzeniu przez strażaków, została przekazana zespołowi ratownictwa medycznego. Jednocześnie z budynku została wyniesiona butla z gazem, która była przyczyną wybuchu. 

W momencie zdarzenia w budynku, w którym znajdują się trzy mieszkania, przebywało pięć osób - trzy osoby starsze i dwójka dzieci. Poza wspomnianą jedną osobą nikt inny nie odniósł obrażeń. W wyniku wybuchu uszkodzeniu uległa tylko ściana działowa. O dalszej możliwości użytkowania budynku zdecyduje nadzór budowlany. Na miejscu zdarzenia była także policja.

 

4 komentarzy

 • Link do komentarza Wiktor piątek, 31 stycznia 2020 23:11 napisane przez Wiktor

  W centrum miasta w kamienicach, w których właściciele nie pozakładali ogrzewania centralnego gazowego, niektórzy lokatorzy ogrzewają się butlami. To widać, jak wnoszą butle do budynków wielorodzinnych!To jest bomba z opóźnionym zapłonem! No to może redakcja zrobi jakiś wywiad z tym nadzorem albo ze strażą pożarną, bo nie wiadomo, kto to powinien kontrolować i zakazać.

 • Link do komentarza babcia Renia piątek, 31 stycznia 2020 07:14 napisane przez babcia Renia

  DRUGIE PYTANIE DO NADZORU BUDOWLANEGO . Czy w domu wielorodzinnym w którym jest woda ciepła z PECu można
  tez grzać sobie wodę junkersem gazowym ?

 • Link do komentarza pytajnik czwartek, 30 stycznia 2020 16:49 napisane przez pytajnik

  Pytanie do Nadzoru Budowlanego: Czy można ogrzewać mieszkanie urządzeniem zasilanym butlą gazową w budynku, w którym jest gaz przewodowy? Jeżeli nie, to kto powinien przeprowadzić kontrolę, bo w naszym domu mamy obawy co do prawidłowego korzystania z takiego ustrojstwa.

 • Link do komentarza aaaa czwartek, 30 stycznia 2020 14:41 napisane przez aaaa

  W jaki sposób ta butla wybuchła że jest cała? Chyba bardziej gaz wybuchł - zalany palnik podczas robienia obiadu czy nieszczelność?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane