czwartek, 30 stycznia 2020 16:15

6 porad, jak wybrać dobre liceum

  Artykuł sponsorowany
6 porad, jak wybrać dobre liceum zdjęcie nadesłane

Zbliża się termin zapisów do liceum i wielu uczniów oraz rodziców już teraz zastawia się nad wyborem odpowiedniej szkoły. Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze szkoły średniej i jakie możliwości oferuje Akademickie Liceum Milenium.

1) Ilość godzin lekcyjnych

Akademickie Liceum Ogólnokształcące Milenium to gnieźnieńska szkoła niepubliczna z ponad 10-letnią tradycją. Szkoła zapewnia ponadstandardową ilość godzin zajęć. Ponieważ lekcji jest więcej niż w liceum publicznym (z niektórych przedmiotów nawet dwukrotnie), młodzież kończy zajęcia ok. godz. 16. W efekcie cały materiał przerabiany jest w szkole, a uczniowie mają mniej nauki w domu i więcej wolnego czasu na rozwijanie własnych zainteresowań.

Porównanie ilości godzin lekcyjnych w LO Milenium i standardowym programie nauczania znajdziesz tu.

2) Przygotowanie do matury (rozszerzenia) i ilość godzin z języków obcych

W LO Milenium prowadzone są zajęcia przygotowujące do matury (tzw. rozszerzenia), które odbywają się grupach zaledwie kilkuosobowych, dzięki czemu młodzież może dobrze przygotować się do egzaminu dojrzałości bez potrzeby uczęszczania na dodatkowe korepetycje. Wszyscy uczniowie (bez względu na profil) mają 5 razy w tygodniu lekcje jęz. angielskiego na poziomie rozszerzonym, dzięki czemu nie muszą korzystać z płatnych zajęć w szkołach językowych. Czesne w tej szkole wynosi 450 zł/mies.

Nie wszystkie szkoły oferują uczniom zajęcia z przygotowania do matury i dodatkowe lekcje jęz. angielskiego - dlatego wielu z nich korzysta z drogich korepetycji i zajęć dodatkowych. Przykładowo, dodatkowy angielski 2 razy w tygodniu i korepetycje z 1 lub 2 przedmiotów maturalnych 1 -2 razy w tygodniu to koszt nawet 400 - 600 zł miesięcznie. Warto więc dokładnie sprawdzić ofertę szkół, by mieć świadomość ewentualnych wydatków związanych z dodatkowymi zajęciami.

3) Wyniki uczniów z egzaminów

Gnieźnieńskie Liceum Milenium powstało na bazie Akademickie Gimnazjum Milenium, które według wyników egzaminów gimnazjalnych znajdowało się w 3% najlepszych szkół w kraju (2018/2019). LO Milenium kontynuuje edukację na najwyższym poziomie (ci sami nauczyciele, te same metody nauczania) i prognozuje, że wyniki matur będą równie wysokie.

4) Pory dnia, w jakich odbywają się lekcje

Ze względu na powszechny problem przepełnienia szkół z powodu podwójnych roczników, nauka w szkołach średnich często odbywa się na 2 zmiany – aż do godzin wieczornych. Przez najbliższe lata niestety nie można spodziewać się rozpoczynania lekcji we wszystkich szkołach publicznych wyłącznie w godzinach porannych lub przedpołudniowych. Dlatego warto dokładnie sprawdzić, w jakich godzinach w danej szkole odbywają się zajęcia. W liceum Milenium wszyscy uczniowie rozpoczynają lekcje rano, popołudnia mogąc spędzić z rodziną lub przyjaciółmi.

 

Zobacz, co robią uczniowie LO Milenium po lekcjach!

 

5) Bezpieczeństwo

W czasach, gdy przemoc i cyberprzemoc w szkołach to problem powszechny, duże znaczenie ma wielkość placówki, obecność i zaangażowanie pedagoga szkolnego i działania, jakie szkoła podejmuje by zapewnić uczniom bezpieczeństwo. Liceum Milenium to kameralna szkoła, w której nikt nie jest anonimowy. Dzięki mniejszej ilości podopiecznych, pedagog szkolny i nauczyciele mogą sprawować czujną opiekę nad młodzieżą, szybciej wychwytując wszelkie niepokojące sygnały.

6) Stołówka

Dzień intensywnej nauki może być dla młodego organizmu dużym wysiłkiem, dlatego warto by w szkole uczniowie mieli możliwość zjedzenia ciepłego posiłku. To również duże odciążenie dla rodziców dbających o zdrowe odżywianie nastolatka. W niepublicznym Liceum Milenium znajduje się szkolna stołówka, w której młodzi ludzie mogą zjeść smaczny, domowy obiad.

http://liceum.akademickie.edu.pl/

https://www.facebook.com/alo.milenium/

https://www.instagram.com/lo_milenium_gniezno/

 

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane