sobota, 07 grudnia 2019 10:57

Tragiczny wypadek pod Niechanowem

 

W sobotni ranek na szosie prowadzącej z Gniezna do Witkowa doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jedna osoba zginęła na miejscu.

Do zdarzenia doszło 7 grudnia po godzinie 9.30 na drodze wojewódzkiej nr 260 na wysokości wsi Miroszka, tuż za Niechanowem. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, na prostym odcinku szosy doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych - Opla Insigni i Opla Merivy, w wyniku czego jeden z pojazdów wypadł z jezdni na pole. 

Na miejsce zdarzenia przybyły zastępy OSP Witkowo, OSP Niechanowo oraz JRG Gniezno. Po dotarciu okazało się iż pojazdami podróżowały trzy osoby, z czego dwie odniosły obrażenia ciała, a trzecia nie dawała oznak życia - resuscytacji podjął się świadek zdarzenia, a po następnie ratownicy i strażacy. Niestety, z uwagi na odniesione rozległe obrażenia, stwierdzono zgon na miejscu około 62-letniego mężczyzny, który podróżował Oplem Merivą. Zespół ratownictwa medycznego przetransportował pozostałych dwóch poszkodowanych do szpitala.

Dokładne okoliczności zdarzenia ustali policja pod nadzorem prokuratora. Droga na czas prowadzonych działań została zablokowana- utrudnienia mogą występować kilka godzin.

Oficjalny komunikat Policji:

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, kierujący samochodem osobowym marki Opel Meriva, 62-letni mieszkaniec gminy Witkowo jadąc w kierunku Witkowa, na prostym odcinku drogi podczas wyprzedzania zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku kierującym Oplem Insignia, kierowanym przez 22-letniego mieszkańca gminy Witkowo. Kierowca opla meriva w wyniku poniesionych obrażeń zmarł na miejscu.

Kierujący i 19-letnia pasażerka opla insignia zostali przewiezieni karetkami pogotowia do szpitala. Po przeprowadzonych badaniach 22-latek ze stłuczeniami został zwolniony do domu. Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności i przyczyny wypadku.

 


7 komentarzy

 • Link do komentarza użytkownik wtorek, 10 grudnia 2019 11:46 napisane przez użytkownik

  droga jaka jest taka jest ale nie wymyślajcie tutaj o tym czy ktoś myślał czy nie i prędkości ponieważ podobno kierujący Merivą prawdopodobnie miał zawał serca i zjechał na lewo

 • Link do komentarza Kierowca bombowca niedziela, 08 grudnia 2019 14:04 napisane przez Kierowca bombowca

  A ja tam jeżdżę 80-90 km /h i od kilkunastu lat nic mi się nie stało ..... żal czytać tych waszych wypocin że wina stanu drogi ...... współczucia dla rodziny.

 • Link do komentarza Ja_Jestem niedziela, 08 grudnia 2019 12:57 napisane przez Ja_Jestem

  Ładny "prezent" dla najbliższych na święta przygotowali uczestnicy wypadku. Ktoś kiedyś powiedział, że drogi są w opłakanym stanie i są niebezpieczne, ale dzisiaj, śmiało możemy tę tezę obalić i powiedzieć, że to kierujący samochodami są niebezpieczni, zwłaszcza posiadacze BMW, chociaż wymieniona marka nie brała udziału w wypadku. Jednak mimo wszystko, nadal nie dociera do niektórych, że prędkość i brak umiejętności w kierowaniu autem zabija.

 • Link do komentarza Opel sobota, 07 grudnia 2019 22:06 napisane przez Opel

  Minutę przed tym zdarzeniem jechałem tamtędy i mijałem tego opla

 • Link do komentarza Xyz sobota, 07 grudnia 2019 14:36 napisane przez Xyz

  Straszne

 • Link do komentarza rezigiusz sobota, 07 grudnia 2019 12:54 napisane przez rezigiusz

  DW 260 to nie jest droga tylko koleiny w drodze asfalowej. Tam przy suchej nawierzchni strach jechać a jak pada to można śmiało powiedzieć "droga samobójców". Cóż jaki jest stan tej drogi każdy jeżdżący nią wie.

 • Link do komentarza . sobota, 07 grudnia 2019 12:49 napisane przez .

  To jest okropna, wąska, daleko odstająca od współczesności, niebezpieczna droga.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane