Wydrukuj tę stronę
piątek, 06 grudnia 2019 14:37

Do kogo w powiecie nie trafią nagrody?

 
Do kogo w powiecie nie trafią nagrody? archiwum redakcji

Jeszcze decyzja nie zapadła, ale prawdopodobnie część pracowników jednostek podległych Starostwie Powiatowemu nie dostanie całorocznych nagród finansowych.

Do naszej redakcji dotarły informacje od osób związanych z jednostkami podległymi urzędowi przy ul. Jana Pawła II, jakoby starosta gnieźnieński nakazał wstrzymać dyrektorom tych placówek wypłacania całorocznych nagród finansowych. - Pieniądze z nagród pochodzą z oszczędności na płacach w tychże placówkach. Konsekwencje za złą kondycję finansową powiatu ponoszą zwykli, szeregowi pracownicy, którzy ciężko pracując cały rok i czekają na tę nagrodę - przekazał nam jeden z informatorów. W przypadku poszczególnych osób ma tu być mowa o kwocie po kilkaset złotych na pracownika. 

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że sytuacja dotyczyć ma kilku jednostek, m.in. Domu Pomocy Społecznej, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, a także domów dziecka w Gnieźnie i Trzemesznie, ale prawdopodobnie jej zakres będzie szerszy.

Skontaktowaliśmy się ze Starostwem Powiatowym. Jak przekazała nam rzecznik prasowa urzędu, decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła i będzie ona omawiana na posiedzeniu Zarządu w najbliższą środę 11 grudnia. Potwierdziła jednak, że pewnym jest iż część pracowników nagród na pewno nie dostanie, ale póki co nie wskazano z jakich jednostek. 

Do tej pory, w kontekście nieprzyznawania rocznych nagród finansowych, mówiło się jedynie o pracownikach Starostwa Powiatowego. Teraz, jak wynika z tych informacji, zakres oszczędności wprowadzanych w budżecie jednostki jest znacznie większy. Do sprawy wrócimy. 

26 komentarzy

startpoprz.12nast.koniec