piątek, 06 grudnia 2019 14:37

Do kogo w powiecie nie trafią nagrody?

 
Do kogo w powiecie nie trafią nagrody? archiwum redakcji

Jeszcze decyzja nie zapadła, ale prawdopodobnie część pracowników jednostek podległych Starostwie Powiatowemu nie dostanie całorocznych nagród finansowych.

Do naszej redakcji dotarły informacje od osób związanych z jednostkami podległymi urzędowi przy ul. Jana Pawła II, jakoby starosta gnieźnieński nakazał wstrzymać dyrektorom tych placówek wypłacania całorocznych nagród finansowych. - Pieniądze z nagród pochodzą z oszczędności na płacach w tychże placówkach. Konsekwencje za złą kondycję finansową powiatu ponoszą zwykli, szeregowi pracownicy, którzy ciężko pracując cały rok i czekają na tę nagrodę - przekazał nam jeden z informatorów. W przypadku poszczególnych osób ma tu być mowa o kwocie po kilkaset złotych na pracownika. 

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że sytuacja dotyczyć ma kilku jednostek, m.in. Domu Pomocy Społecznej, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, a także domów dziecka w Gnieźnie i Trzemesznie, ale prawdopodobnie jej zakres będzie szerszy.

Skontaktowaliśmy się ze Starostwem Powiatowym. Jak przekazała nam rzecznik prasowa urzędu, decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła i będzie ona omawiana na posiedzeniu Zarządu w najbliższą środę 11 grudnia. Potwierdziła jednak, że pewnym jest iż część pracowników nagród na pewno nie dostanie, ale póki co nie wskazano z jakich jednostek. 

Do tej pory, w kontekście nieprzyznawania rocznych nagród finansowych, mówiło się jedynie o pracownikach Starostwa Powiatowego. Teraz, jak wynika z tych informacji, zakres oszczędności wprowadzanych w budżecie jednostki jest znacznie większy. Do sprawy wrócimy. 

26 komentarzy

 • Link do komentarza beka sobota, 21 grudnia 2019 14:50 napisane przez beka

  O jej . A gdzie jest pan Wojtek Krawczyk ? Przecież on we wszystkim jest najlepszy i ze wszystkim sobie tak wspaniale radzi ! Bo chyba on jest znowu dyrektorem tego wydziału. Prawda?

 • Link do komentarza Laweciarz sobota, 21 grudnia 2019 11:22 napisane przez Laweciarz

  Zróbcie coś z tą masakrą w wydziale komunikacji, tam od dwóch tygodni nie można nic załatwić

 • Link do komentarza sprawiedliwy czwartek, 19 grudnia 2019 19:25 napisane przez sprawiedliwy

  Nagrody trafią tylko do tych , którzy pracowali dużo więcej niż należało to do ich obowiązków. I dostaną te nagrody także ci co powstrzymali wypływ dużej niepotrzebnej gotówki z kasy Starostwa. Oni też na pewno zasłużyli na uhonorowanie, mimo ciężkiej finansowo sytuacji starostwa.

 • Link do komentarza ????????????? czwartek, 19 grudnia 2019 08:18 napisane przez ?????????????

  Czy to prawda co gadają że z powodu tej zapaści finansowej szykowane są plany redukcji zatrudnienia a żeby swojakom nie zaszkodzić to szykuje się dla nich intratne posady w UM ?

 • Link do komentarza Kemi wtorek, 17 grudnia 2019 21:25 napisane przez Kemi

  Gruszczynski się wypowie czy już schował się do szafy na święta?

 • Link do komentarza Julian wtorek, 17 grudnia 2019 19:25 napisane przez Julian

  I bardzo dobrze. Zawsze można zmienić pracę. Rada jak dla lekarzy, nauczycieli.

 • Link do komentarza ja wtorek, 17 grudnia 2019 15:46 napisane przez ja

  Czy Grucha się wypowie? czekamy

 • Link do komentarza Tomasz Pawłowski Gniezno wtorek, 17 grudnia 2019 14:30 napisane przez Tomasz Pawłowski Gniezno

  A wszystkiemu winny PiS...

 • Link do komentarza Misiek wtorek, 17 grudnia 2019 11:45 napisane przez Misiek

  11 grudnia przeszedł do historii a Zarząd milczy? Skoro mieli podjąć decyzję to może czas najwyższy na oficjalną informację??

 • Link do komentarza Gabriel poniedziałek, 09 grudnia 2019 09:57 napisane przez Gabriel

  Panu Staroście żal .... ściska !!! W WORD w Poznaniu miał tak dobrze, za ile miesięcznie, to wiemy. Z bolącym sercem zostawił dobre dla niego i jego rodziny wynagrodzenie, bo Starostwo "wzywa" po wyborach samorządowych, a Powiat potrzebuje Dobrego Gospodarza.
  I ... rozczarowanie. Władzą się nie najesz. Ten ciężki etat za te "grosze" co miesiąc... Uważaj o co prosisz los, bo jeszcze to dostaniesz z całym dobrodziejstwem inwentarza.
  Ja nie mam, to wy też - motto na grudzień 2019 dla pracowników jednostek podległych.
  Oczywiście z życzeniami Wesołych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia.

 • Link do komentarza Ciemny lud wszystko kupi...kto to powiedział? niedziela, 08 grudnia 2019 00:26 napisane przez Ciemny lud wszystko kupi...kto to powiedział?

  Tak się dzieje kiedy "ciemny lud" głosuje na KO. A miało być tak pięknie. Za 3 lata całe Gniezno będzie miało już dość duetu Budasz & Gruszczyński. A to co robi obecne Starostwo że szpitalem już dawno przyćmiło kanty PISu.

 • Link do komentarza Aaalllle sobota, 07 grudnia 2019 12:42 napisane przez Aaalllle

  A na limuzynę mają?

 • Link do komentarza Lol sobota, 07 grudnia 2019 12:14 napisane przez Lol

  Od lat nagrody rekompensowaly te nędzne grosze, szeregowi urzędnicy samorządowi to grupa która nie ma związków zawodowych, strajkowac nie mogą, nie mają się dokogo zwrócić, a pensje zwłaszcza tych bez poparcia są na tak niskim poziomie w stosunku do innych grup zawodowych w budżetowce. Szok że włodarze załatwiaja te sprawy przez portale jeszcze nigdy tak nie bylo

 • Link do komentarza Niezadowolona piątek, 06 grudnia 2019 20:58 napisane przez Niezadowolona

  Oczywiście! Znowu pokrzywdzeni najmniej zarabiający grupy. Dosyć, że najniższa krajowa, to jeszcze brak nagród. Brawo Wy!!!

 • Link do komentarza urzędnik piątek, 06 grudnia 2019 18:55 napisane przez urzędnik

  Zwykli, szeregowi pracownicy samorządowi powiatu gnieźnieńskiego od lat słyszą, że nie ma możliwości podwyższenia uposażenia w związku ze złą sytuacją finansową szpitala.Teraz dodatkowo brak nagród oczekiwanych przez cały rok. Powód - szpital i jego plan naprawczy.
  Tylko dlaczego plan naprawczy tragicznej sytuacji szpitala str. 65
  zakłada wzrost wynagrodzeń w ciągu 4 lat o prawie 10 mln złotych
  rok 2018 - 29 592 mln zł
  rok 2019 - 33 385 mln zł
  rok 2022 - 39 218 mln zł

 • Link do komentarza ABC piątek, 06 grudnia 2019 18:42 napisane przez ABC

  W końcu nagroda będzie nagrodą, a nie składnikiem pensji? Może czas przywrócić normalność, czyli podnieść pensje w budżetówce, a usunąć 13-tki i tak zwane nagrody.

 • Link do komentarza gnieznianin piątek, 06 grudnia 2019 18:01 napisane przez gnieznianin

  w koncu ktoś się za to weźmie ale dlaczego tylko wybrane jednostki a gdzie reszta? jak wszyscy to wszyscy a nie podział na lepszych a PZD? oni się tam nie narobia siedzą i kawki piją.,kiedy się tam nie pojdzie to trzeba szukać ich a jak sie dzwoni to ciągle wolne maja, brak wykwalifikowanych ludzi co z przypadku tam są albo z poparcia.. ale po nagrody to pierwsi takich pieniędzy przeciętny Kowalski nie zobaczy.. a kwoty to nie po parę stowek tylko tysięcy te nagrody, jacy z nich szeregowi pracownicy.. wszystkich powinni zwolnić i wymienić razem z dyr..

 • Link do komentarza gnieznianin piątek, 06 grudnia 2019 18:01 napisane przez gnieznianin

  w koncu ktoś się za to weźmie ale dlaczego tylko wybrane jednostki a gdzie reszta? jak wszyscy to wszyscy a nie podział na lepszych a PZD? oni się tam nie narobia siedzą i kawki piją.,kiedy się tam nie pojdzie to trzeba szukać ich a jak sie dzwoni to ciągle wolne maja, brak wykwalifikowanych ludzi co z przypadku tam są albo z poparcia.. ale po nagrody to pierwsi takich pieniędzy przeciętny Kowalski nie zobaczy.. a kwoty to nie po parę stowek tylko tysięcy te nagrody, jacy z nich szeregowi pracownicy.. wszystkich powinni zwolnić i wymienić razem z dyr..

 • Link do komentarza powiatowy piątek, 06 grudnia 2019 16:23 napisane przez powiatowy

  A nie łaska tak obniżyc wszystkie najwyższe place do średniej krajowej?

 • Link do komentarza Ebenezer Scrooge i dzieci pracowników piątek, 06 grudnia 2019 16:21 napisane przez Ebenezer Scrooge i dzieci pracowników

  Panu Staroście polecam lekturę "Opowieść Wigilijna".

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane