czwartek, 05 grudnia 2019 10:11

Policjanci kontrolowali pieszych i kierowców

 
Policjanci kontrolowali pieszych i kierowców archiwum redakcji

W minioną środę na drogach powiatu gnieźnieńskiego trwała kolejna odsłona akcji pn. "NURD". W jej trakcie działania podjęto względem kilkudziesięciu pieszych oraz kierowców.

 

Niechronieni Użytkownicy Ruchu Drogowego - to piesi i rowerzyści, którzy w przypadku zdarzenia drogowego z udziałem samochodu, mają o wiele większe szanse na poniesienie obrażeń ciała. Dlatego akcje NURD są nastawione pod kątem przestrzegania przepisów bezpieczeństwa na drogach przez wszystkich użytkowników dróg. Ostatnia odbyła się 4 grudnia i trwała od 6 rano do 22 wieczorem.

W trakcie prowadzonych działań mundurowi interweniowali wobec niechronionych uczestników ruchu 42 razy. Najczęściej popełnianym przez nich wykroczeniem było przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Jeżeli chodzi o zachowanie zmotoryzowanych, to policjanci podjęli czynności wobec 21 kierowców. Kierowcy w nieprawidłowy sposób przejeżdżali przez przejścia dla pieszych, czy parkowali na chodnikach, w pobliżu oznakowanych przejść powodując m.in. brak widoczności.

Policjanci zapowiadają kontynuacje tego typu akcji w przyszłości.

źródło: KPP Gniezno

1 komentarz

  • Link do komentarza Wacław czwartek, 05 grudnia 2019 10:15 napisane przez Wacław

    Plan wykonany, statystyki zrobione, więc dziś na ulicach nie widać juz ani jednego radiowozu....

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane