czwartek, 05 grudnia 2019 08:52

200 tys. złotych na nowy samochód dla Starostwa? Stary jest do wymiany

 
200 tys. złotych na nowy samochód dla Starostwa? Stary jest do wymiany archiwum redakcji

Już niedługo radni powiatowi będą dyskutować nad projektem budżetu na kolejny rok. Uchwała już teraz jest publicznie dostępna i niektórzy od razu zauważyli punkt, który budzi ich uwagi - kupno samochodu za 200 tys. złotych.

Już wielokrotnie w sieci pojawiały się komentarze różnych osób, które odnosiły się do aktualnej sytuacji w powiecie (ostatnio m.in. sprawy świetlicy "Dzieci z chmur", oddziału ginekologiczno-położniczego czy rozbudowy szpitala). Tym bardziej, że przy każdej z tych spraw wielokrotnie Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego podkreśla trudności finansowe, jakie nastały w powiecie i o tym, że konieczne są oszczędności w każdym wymiarze.

Mieszkańcy wypatrzyli jednak w projekcie budżetu powiatu na 2020 rok, że mimo mówienia o wspomnianych trudnościach, Starostwo Powiatowe planuje dokonać zakupu samochodu za 200 tys. złotych. To, ich zdaniem, kłóci się z tym obrazem. Temat ten wypłynął już nie raz w komentarzach na Facebooku i budzi pytania o powody. Dodajmy, że urząd obecnie posiada dwa etaty kierowców oraz dwa samochody. Są one niezbędne w sytuacji, kiedy trzeba się udać w różne części powiatu na spotkania lub uroczystości, ale czasem pozwalają na szybkie dostarczenie dokumentów np. do Poznania czy Warszawy. 

Do sprawy postanowił odnieść się starosta Piotr Gruszczyński, który przyznał iż taki krok jest spowodowany koniecznością wymiany pojazdów oraz redukcją etatu: - Podjęliśmy decyzję, że będziemy likwidować stanowisko jednego kierowcy. Samochód Stilo przekazaliśmy do innej jednostki, gdyż był on już mocno wyeksploatowany, tym bardziej iż ostatnio pojazd wracał z wyjazdu do Warszawy na lawecie. Młodszy z pojazdów, Ford, który ma już 13 lat, ma już przejechanych 250 tys. kilometrów, zostanie sprzedany w przyszłym roku - stwierdził i jak dodał, dokonano analizę finansową i zdecydowano się na zakup, a nie leasing, gdyż na przestrzeni lat taki krok będzie bardziej opłacalny. 

Planuje się, że nie cała kwota 200 tys. złotych zostanie wydana na zakup samochodu - zależeć to będzie jednak od ofert, jakie zostaną przedstawione. Póki co mówi się o marce Skoda lub Ford. Część środków na zakup ma pochodzić także ze sprzedaży obecnie posiadanego Forda.

12 komentarzy

 • Link do komentarza WP niedziela, 08 grudnia 2019 20:43 napisane przez WP

  Są pieniądze na samochód a nie ma pieniędzy na Świetlice "Dzieci z chmur". Powtarzam... Przyszłość Dzieci jest mało ważna liczy się bryka... - to już nawet nie jest kuriozalne tylko to jest patologia starostwa!!!

 • Link do komentarza rezigiusz czwartek, 05 grudnia 2019 22:34 napisane przez rezigiusz

  Liczę iż starosta kupi auto producenta o którym pisałem. Za dokładnie 139 tys brutto jedyne czego limuzyna tego producenta nie ma to panoramicznego dachu. Czyli zostaje 60 tyś w budzecie a doo tego 5 lat gwarancji bez limitu kilometrów. A i jeszcze jedno 7 biegowy automat

 • Link do komentarza Gnieźnianin czwartek, 05 grudnia 2019 20:42 napisane przez Gnieźnianin

  Trochę to dziwne że starosta nie chce wykorzystać w pełni potencjału w tym obszarze swojego najlepszego dyrektora Pana Krawczyka. Oszczędności szły by w dziesiątki tysięcy.

 • Link do komentarza Mieszkaniec czwartek, 05 grudnia 2019 16:40 napisane przez Mieszkaniec

  Gadają o oszczędzaniu Ale auto to muszą mieć z wysokiej półki by im nie poobijalo 4 liter. Ja chce przejrzenia budżetu starostwa ile kto zarabia, jakie są premie dlaczego są problemy z kasa.

 • Link do komentarza posełka czwartek, 05 grudnia 2019 15:35 napisane przez posełka

  "Szpital tonie, Starostwo tonie !!! Zaciskamy Pasa ! ITP, ITD - Brednie i wierutne KŁAMSTWA !!! Bo co ? Na autko do wożenia swojej dupki trzeba aź 200.000 zł ? Skandaliczne manipulacje !!!

 • Link do komentarza ???????????? czwartek, 05 grudnia 2019 14:00 napisane przez ????????????

  Czy to znaczy że już nie zbankrutujemy z tym powiatem ? Czyżby nadchodził ten dawno obiecywany "boom" ?

 • Link do komentarza oburzony czwartek, 05 grudnia 2019 13:55 napisane przez oburzony

  Jak to jest że do tej pory słyszeliśmy o niby widmie upadku Starostwa i Szpitala a tu nagle wyskakuje 200 000 zł na nową limuzynę ? A nie łaska tak kupić na wyprzedaży rocznikowej nowego Fiata Tipo Sedan za 44 400zł ? Jak Fiat Stilo tyle wytrzymał to i Fiat Tipo nie będzie gorszy. To są jakieś jajca, niby na wszystko pieniędzy brakuje , niby taka tragedia finansowa a tu co ?

 • Link do komentarza Tomek czwartek, 05 grudnia 2019 12:59 napisane przez Tomek

  Po co samochód? może lepiej kupić helikopter?
  Panie starosto niech Pan oszczędności zacznie od siebie.

 • Link do komentarza Waldeczek czwartek, 05 grudnia 2019 10:18 napisane przez Waldeczek

  200tys PLN na Skode (czyli pewnie Superb) albo Forda (Mondeo?). Jakiś szwindel tu widzę. Brałem ostatnio do firmy Superba w wersji Lauren Klement i udało się go dostać za mniej niż 150tys PLN brutto. Mondeo jeszcze tansze... Niezłego Superba w mniej wypasionej wersji kupi się już poniżej 120tys PLN. A można iść w tańsze modele - np Octavia i zejść poniżej 100tys PLN.

 • Link do komentarza Kierowca czwartek, 05 grudnia 2019 09:42 napisane przez Kierowca

  Jak to mówi się o marce Skoda lub Ford? To nie ma przetargu tylko już prawie wybrany? A co z innymi samochodami tej klasy?

 • Link do komentarza rezigiusz czwartek, 05 grudnia 2019 09:24 napisane przez rezigiusz

  A dlaczego Ford czy Skoda akurat. Może by tak auto z "5 letnią gwarancją bez limitu kilometrów". Do tego z czterema a nie trzema cylindrami no i ma też ten producent limuzynę. Marki nie wymienię choć ostatnio KPP w Gnieżnie tego producenta auta otrzymała bodaj w ilości dwóch sztuk.

 • Link do komentarza powiatowy czwartek, 05 grudnia 2019 09:10 napisane przez powiatowy

  Oni kompletnie nie znają się na gospodarce. Przecież leasing jest w tej sytuacji o wiele bardziej ekonomiczną formą wymiany, w tym przypadku taboru. A czy ten powiat jest tak duży, że potrzeba aż dwóch pojazdów z kierowcami? Nie łaska jeździć samemu za kierownicą, skoro są takie problemy finansowe?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane