poniedziałek, 02 grudnia 2019 08:01

Nowe nazwy szkół średnich

 
Nowe nazwy szkół średnich archiwum redakcji

Od końca listopada kilka placówek oświatowych na terenie Gniezna i powiatu zmieniło swoje nazwy. Od tej pory będą one bardziej charakteryzować ich kierunek kształcenia.

Zgodnie z założeniami reformy oświaty, od początku września br. ostatecznie z map zniknęły gimnazja. To oznaczało konieczność poprawienia nazw placówek, które do tej pory pełniły funkcję szkół o kształceniu ponadgimnazjalnych.

Na ostatnim posiedzeniu Rady Powiatu Gnieźnieńskiego przy okazji podjęto uchwały o zmianach nazw tych szkół, co pozwala na ich dokładniejsze scharakteryzowanie w kierunku kształcenia.

 • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 przy ul. Sobieskiego od tej pory jest Zespołem Szkół Przyrodniczo-Usługowych.
 • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 przy ul. Cieszkowskiego od tej pory jest Zespołem Szkół Technicznych.
 • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 przy ul. Sienkiewicza od tej pory jest Zespołem Szkół Ponadpodstawowych nr 3.
 • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Witkowie od tej pory jest Zespołem Szkół Ponadpodstawowych w Witkowie.
 • Zespół Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych przy ul. Chrobrego od tej pory jest Zespołem Szkół Ekonomicznych.
 • Centrum Kształcenia Praktycznego przy ul. Słowackiego od tej pory jest Centrum Kształcenia Zawodowego.

7 komentarzy

 • Link do komentarza Julian środa, 04 grudnia 2019 18:43 napisane przez Julian

  Super inteligentne komentarze. Nazwy szkół MUSIAŁY być zmienione, wymaga tego ta durna reforma oświaty, którą wprowadzoło nasze kochane PIS. Im barany podziękujcie za zmianę nazw.

 • Link do komentarza Waz środa, 04 grudnia 2019 18:14 napisane przez Waz

  Panie wściekły zmiana to kolejny efekt reformy oświaty. Dotychczasowa nazwa Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych musiała być zmieniona bo nie ma już gimnazjum.

 • Link do komentarza juras środa, 04 grudnia 2019 14:01 napisane przez juras

  Tak wygląda brak elementarnej wiedzy i wypisuje się takie dyrdymały. To jest przecież odgórny wymóg po likwidacji gimnazjów. Nie może być Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych skoro gimnazja nie istnieją. Ludzie obudźcie się wreszcie. Dobra zmiana tak zadziałała i będzie tak źle działać dalej. Starosta nie ma nic do tego.

 • Link do komentarza kosiaty wtorek, 03 grudnia 2019 23:42 napisane przez kosiaty

  Ignoranci oczywiście nie czają za bardzo, że zniknęły gimnazja i nie ma szkół ponadgimnazjalnych. To pisowska ustawa wymusza wprowadzenie takich zmian w nazewnictwie. Przy okazji nazwy są dostosowywane do profilów szkoły. W ekonomiku od lat nie ma odzieżówki, a nazwa była, co splendoru zbytnio nie dodawało.

 • Link do komentarza 5c4n wtorek, 03 grudnia 2019 20:29 napisane przez 5c4n

  Starostwo bankrutuje A nazwy zmieniają, koszta rosną. A te pieniądze by mogli przeznaczyć na szpital

 • Link do komentarza Cyz wtorek, 03 grudnia 2019 13:36 napisane przez Cyz

  Z jednej strony mówią brak pieniędzy, a z drugiej hulaj dusza piekła nie ma. Komu tak bardzo przeszkadzały te nazwy szkół? Brak słów.

 • Link do komentarza wściekły poniedziałek, 02 grudnia 2019 12:28 napisane przez wściekły

  Ktoś znowu miał za dużo pieniędzy i chciał wydać koniecznie BUDŻET SZKOŁY na nowe pieczątki, nowe tablice na budynkach, na nowe sztandary, na nowe papiery nagłówkowe, nowe strony www. w internecie i.t.d. Ludzie w Starostwie opanujcie się !! Mieliście oszczędzać pieniądze na SZPITAL !!! A co robicie ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane