niedziela, 10 listopada 2019 19:02

Kolejny tragiczny wypadek na S5

 
Kolejny tragiczny wypadek na S5 źródło: OSP Gąsawa

W tydzień po ostatnim wypadku na budowanym odcinku drogi ekspresowej, doszło do kolejnego zdarzenia na fragmencie budowanej trasy. Jedna osoba zginęła.

Do wypadku doszło 10 listopada, przed godziną 18. Jak wynika z nieoficjalnych informacji na odcinku S5 tuż za granicą powiatu gnieźnieńskiego, doszło do zderzenia z udziałem kilku pojazdów. 

Na miejsce początkowo zadysponowano kilka zastępów straży, a z uwagi na brak początkowej lokalizacji zdarzenia, do wypadku wyjechały także jednostki z powiatu gnieźnieńskiego. 

Na miejscu okazało się iż doszło do zderzenia czterech pojazdów, w wyniku czego zginęła jedna osoba, a osiem zostało rannych w tym trójka dzieci. Poszkodowani trafili do szpitali w Żninie i Gnieźnie. Na miejscu wciąż trwają działania strażaków - droga w kierunku Bydgoszczy jest zablokowana. 

Przypomnijmy iż do podobnego zdarzenia mniej więcej w tym samym miejscu doszło przed tygodniem. W wyniku tamtego wypadku zginęła jedna osoba, a dwie zostały poważnie ranne.

 

źródło: OSP Gąsawa, OSP Modliszewo

6 komentarzy

 • Link do komentarza y środa, 13 listopada 2019 16:17 napisane przez y

  W jaki sposób poprawili drogę, bo niestety nie wybieram się w najbliższym czasie?

 • Link do komentarza L poniedziałek, 11 listopada 2019 21:12 napisane przez L

  Oznakowanie zostało już poprawione.

 • Link do komentarza anakkin poniedziałek, 11 listopada 2019 16:24 napisane przez anakkin

  Już kilka razy widziałem jak kierowcy wjeżdżają na pas "pod prąd" z myślą, że jest to droga jednokierunkowa. Wyprzedzają powoli, bo nie spodziewają się, że ktoś im na czołowe wyjedzie.

 • Link do komentarza Marek niedziela, 10 listopada 2019 21:55 napisane przez Marek

  Zdaje się że projekt drogi i sama droga ma wadę. Dwa takie wypadki w ciągu tygodnia w tym samym miejscu daje do myślenia.

 • Link do komentarza misiakisia niedziela, 10 listopada 2019 21:41 napisane przez misiakisia

  Jeżeli ktoś nie widzi znaku ograniczenia prędkości "do 60 km/h" to sorry ale tak to póżniej wygląda.

  Jak jeżdzę tam zgodnie z oznakowaniem pionowym to mija mnie po kilka auta i to na rejestracjach CZN.

  Ogólnie oznakowanie też tego fragmentu budowanej drogi masakra to prawda. Ale wyobrażnia kierowców też ułańska fantazja i brak myślenia

 • Link do komentarza Mieszko niedziela, 10 listopada 2019 20:47 napisane przez Mieszko

  Z tego co słyszałem od przejeżdżających tam kierowców. Odcinek tej drogi jest słabo oznakowany. Może trzeba by było się temu przyjrzeć zanim znowu ktoś zginie.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane