poniedziałek, 14 października 2019 13:14

Paweł Arndt wygrywa z Robertem Gawłem

 
Paweł Arndt wygrywa z Robertem Gawłem archiwum redakcji

Poseł pięciu kadencji i działacz Platformy Obywatelskiej pokonał Roberta Gawła z Prawa i Sprawiedliwości w walce o rolę senatora w nadchodzącej kadencji parlamentu.

Do samego końca trwały zmagania pomiędzy kandydatami w wyborach do Senatu. Robert Gaweł, który jest senatorem PiS od 2015 roku starał się o reelekcję na kolejną kadencję, a jego rywalem był poseł Paweł Arndt z PO, startujący w ramach porozumienia Koalicja Obywatelska. 

Jeszcze w poniedziałek rano, w momencie posiadania 88,08% wyników Robert Gaweł miał 41,73%, a Paweł Arndt 41,67% poparcia. Po uzyskaniu 91,15% danych wynik ten się zmienił i kandydat KO miał 41,78%, a PiS - 41,69%. 

Ostatecznie jednak, jak poinformował serwis RMF FM na podstawie rozmowy z przewodniczącym PKW w Koninie, w zmaganiach o mandat senatora wygrał Paweł Arndt, zdobywając 76 897 głosów i tym samym pokonując Roberta Gawła, którego poparło 75 413 osób. Jest to różnica o wiele mniejsza od tej, jaka była cztery lata temu, kiedy Robert Gaweł pokonał ówczesnego senatora z ramienia PO Piotra Gruszczyńskiego. Wówczas wynosiła ona 5 tysięcy głosów. 

Pozostali tegoroczni kandydaci do Senatu zdobyli: Mirosław Piasecki (niezależny) 12 847 głosów oraz Michał Jurga (Konfederacja) 19 209 głosów. Wszystko wskazuje na to, że doszło do podobnej sytuacji, jak cztery lata temu, kiedy to kandydatowi PO głosy odebrał przedstawiciel Nowoczesnej. Tym razem jednak role się odwróciły.

30 komentarzy

 • Link do komentarza mariola b. sobota, 19 października 2019 14:56 napisane przez mariola b.

  Do "znawca tematu" - proszę o konkrety co p.Gaweł pozyskał dla szpitala?
  Bo p.Dolata to na pewno zdobył w Warszawie poważne pieniądze na ten cel!

 • Link do komentarza znawca tematu środa, 16 października 2019 11:45 napisane przez znawca tematu

  do mieszkaniec . Masz racje inni posłowie siedzą w tym sejmie i siedzą latami a pozytywnych efektów dla Polski z ich głosowań nie było przez te długie lata widać. Podobnie z efektami dla gnieźnian. Zero ! Tylko kościół gnieźnieński zyskiwał wsparcie finansowe na remonty i zabezpieczenie kościołów. I to zyskiwał o matko za rządów SLD I po PO. Gaweł był tam tylko cztery lata ale Polacy dzięki niemu zyskali bardzo dużo, szczególnie ci co maja dzieci. A i Gniezno dzięki niemu zyskało nie małe miliony na budowę naszego powiatowego szpitala !

 • Link do komentarza puma wtorek, 15 października 2019 16:04 napisane przez puma

  Partia " Jachira ", proponuję zmianę nazwy na taką właśnie, adekwatną do tego, co mają do zaoferowania Polakom. Moim zdaniem, PO się podzieli po wyborach, może powstanie nowy twór, stworzony przez tych, mających jeszcze krztę przyzwoitości, honoru i ambicji. Reszta pójdzie w rozsypkę. Oby, jak najprędzej, dla dobra narodu!

 • Link do komentarza wyborca wtorek, 15 października 2019 12:17 napisane przez wyborca

  ad. Tomek - nie masz racji. poseł ostrowski był bardzo aktywnym posłem. nie było problemu, by umówić się w rożnych sprawach w jego biurze poselskim, pomagał w zawiłych sprawach prawnych, kancelaria pisała ludziom rożne wnioski, poseł jeździł do swoich wyborców w całym rozległym regionie, a przede wszystkim pracował w parlamencie dla całej Polski, a nie tylko dla Gniezna. Przecież Gniezno ma swoje władze samorządowe i to od nich wymagaj działania na rzecz miejscowej społeczności.

 • Link do komentarza Mieszkaniec wtorek, 15 października 2019 11:25 napisane przez Mieszkaniec

  Robert Gaweł jako jedyny starał się o pomoc dla powiatu. Brał udział w komisji. Jako jedyny widzi potencjał w parowozowni z 1875 r.. Niestety inni tylko widzą kasę jaką można zdobyć na sprzedaży gruntów. Inscenizacje historyczne, wspieranie garnizonu. Dodam tylko, że był w parlamencie jedną kadencję inni są całe życie i gdzie efekty ?

 • Link do komentarza heheszki wtorek, 15 października 2019 10:43 napisane przez heheszki

  dyrektor Ekonomika już dumny chodzi - teściu senatorem. Wcześniej posłem, ale przecież wcale nie miał na nic wpływu... :o)

 • Link do komentarza Tomek wtorek, 15 października 2019 08:26 napisane przez Tomek

  A co z Gawła za PiS. Nie wiem jakim sposobem znalazł się na liście wyborczej tej partii, kolejny to Ostrowski. Obydwaj panowie nie robili nic. Skaczą z partii do partii byle dostać się do korytka.

 • Link do komentarza SZTYRLIC wtorek, 15 października 2019 08:07 napisane przez SZTYRLIC

  Pan Gaweł z rodu UPR, zmienił nagle swoje poglądy na PIS i mało tego stał się ich fanatycznym zwolennikiem-zastanawiam się czy z przekonania, czy tylko z chęci bycia dalej senatorem? Uzyskane głosy w wyborach to zasługa szyldu partyjnego a nie za osobistą pracę. Myślę, że Pan Gaweł będzie nadal pokorny i będzie w podzięce wychwalał PIS. Ale wybory i wyniki są na rękę niestety ale temu od przed i po Chrystusie. Gaweł i Ostrowski przegrali a on nadal. Jaka to sprawiedliwość, że tak dobry samorządowiec jak KO przegrywa z kimś takim jak Dolata?????? Czy ten ciemny lud pisowski nie potrafił rozróżnić, że należało głosować na lepszego czyli KO a nie szeregowego i ostatniego z ostatnich ZD.

 • Link do komentarza młody wtorek, 15 października 2019 07:30 napisane przez młody

  Ach. Co to była za Walka miedzy Gawłem a Arndt em. Szli łeb w łeb. To była naprawdę zdrowa walka o głosy ludzi. I nie szkodzi, że i jeden i drugi, to już dojrzałe konie. Ale do Senatu to niech sobie startują nawet dziadkowie. Ale do sejmu..... to powinien być dla kandydatów już wiek ograniczony do 60 roku życia. Starsi powinni już startować wyłącznie do Senatu. Bo jeżeli jest ograniczenie wiekowe dla młodych, że mogą kandydować dopiero od 22 roku życia, to i dla seniorów powinno być podobnie. Czy nie mam racji ?

 • Link do komentarza humanista wtorek, 15 października 2019 06:38 napisane przez humanista

  Dobre i to. Cieszy mnie Pana wygrana. Gratuluję.
  Proszę, dopilnować porządków w PO, wyborca w naszym przypadku nie jest tak tolerancyjny (ślepy, głuchy) jak w przypadku głosujących na PiS.
  Będziemy wygrywać, ale skazy trzeba usuwać.

 • Link do komentarza Wyborca poniedziałek, 14 października 2019 22:22 napisane przez Wyborca

  Pięć kadencji w sejmie. Przewodniczący bardzo ważnej komisji do spraw gospodarczych. Członek partii rządzącej przez 8 lat. Z zawodu inżynier budownictwa. A Gniezno do dzisiaj nie ma szpitala z prawdziwego zdarzenia. Jaka jest odpowiedzialność posła, inżyniera w przypilnowaniu inwestycji rozbudowy szpitala? Gdzie dopuszczono się do karygodnych błędów wykonawczych. A na etapie planowania inwestycji dostatecznego zainteresowania się tym tematem. Wybrano niewłaściwą lokalizację rozbudowy, jaką jest bliskie sąsiedztwo ruchliwej i hałaśliwej obwodnicy wewnętrznej (hałas i spaliny samochodowe) z niemiłym zwłaszcza dla chorego widokiem i odgłosami cmentarza komunalnego oraz braku możliwości dalszej rozbudowy. Brak swobodnego dojazdu i miejsc parkingowych. Takie obiekty lokalizuje się w peryferiach izolowanych zielenią. Gdzie był i co robił Paweł Antoni Arndt – polski polityk, samorządowiec, inżynier budownictwa, poseł na Sejm III, V, VI, VII i VIII kadencji? Jaka jest odpowiedzialność posła w stosunku do swoich wyborców?

 • Link do komentarza Bobhaus poniedziałek, 14 października 2019 21:18 napisane przez Bobhaus

  Teraz gdy Pan były senator Gaweł Robert wróci do szkoły będzie w praktyce mógł ocenić dokonani swej koleżanki partyjnej Elżbiety Zalewskiej ksywa deformatorka oświaty. Że może się nawet "nawróci" i zasili ponownie szeregi PO??? :). Łez żalu nie uronię za losem "przyjaciela" pacjenta dr.Krzysztofa Ostrowskiego.Też wędrowca partyjnego. Tylko w samorządzie będzie mącił ale jak to mówią do czasu.

 • Link do komentarza gnieźnianin poniedziałek, 14 października 2019 20:03 napisane przez gnieźnianin

  @ Xerxes, pan senator Gaweł był niezwykle aktywny w sprawach historycznych naszego miasta o regionu. To dzięki niemu powstały wielkie rekonstrukcje i przywołano pamięć o wielkich zwycięstwach Wielkopolan. niestety pan Arndt był przez cały czas jakby niewidoczny, a w Gnieźnie wręcz wycofany i doprawdy trudno zrozumieć jego wynik wyborczy. Ale jak widać Gniezno, to specyficzne miasto, miasto zwolenników czarnych marszów i zdziczałych parad równości. Gratuluję wyborcom Gniezna wyboru przedstawicieli takich przedstawień.

 • Link do komentarza jan poniedziałek, 14 października 2019 18:55 napisane przez jan

  Drodzy komentatorzy teraz łatwo krytykować Pana Roberta a ja pytam co dla Gniezna zrobił przez tyle lat Pan Arndt ,chyba tylko zięcia dyrektorem szkoły

 • Link do komentarza lili poniedziałek, 14 października 2019 17:43 napisane przez lili

  Gaweł po 4 latach w senacie nagle przestał być nauczycielem, a zaczął nazywać siebie historykiem. Bez żadnego dorobku naukowego czy chociażby pracy na uczelni. Jakie to małe i żenujące. Daj kurze grzędę itd. Ostatnio opowiadał coś o modlitwie i różańcu, więc jak się dobrze podliże, to może Rydzyk go weźmie albo jakieś seminarium. Przy okazji szacun dla Dolaty, który kompletnie nie jest z mojej bajki, ale któremu po 4 kadencjach sodówka nie odbiła i dalej przy nazwisku na liście wyborczej pisze o sobie "nauczyciel". A Gaweł w Gnieźnie nie ma czego szukać, a już na pewno szacunku

 • Link do komentarza Kaśka poniedziałek, 14 października 2019 17:33 napisane przez Kaśka

  Super. nauczyciele do szkół.lekarze do pacjentów.

 • Link do komentarza rezigiusz poniedziałek, 14 października 2019 17:02 napisane przez rezigiusz

  Witam. Senator nie moja bajka ale pogratulować należy panu Arndtowi (mam nadzieję że dobrze odmieniłem).

  Zgadzam się z przedmówcą @xerxes . Cóż było mineło

 • Link do komentarza Piotrek poniedziałek, 14 października 2019 16:16 napisane przez Piotrek

  Kosiński napisał powieść "Wystarczy być" Pan Arndt chyba jest fanem tej lektury. Przynajmniej patrząc na dotychczasowe osiągnięcia i jego kampanię wyborczą.
  Na marginesie tej powieści zaznaczę, że została uznana za plagiat powieści Dołęgi - Mostowicza "Kariera Nikodema Dyzmy"

 • Link do komentarza fetplus poniedziałek, 14 października 2019 16:07 napisane przez fetplus

  Ciekawe jak Arndt katolik pogodzi swoje przekonania z oficjalnym poparciem platformy dla zboczeńców i aborcjonistów ?

 • Link do komentarza bambo poniedziałek, 14 października 2019 15:43 napisane przez bambo

  Wygrał flegmatyk. Niestety.

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane