piątek, 20 września 2019 07:33

Uczniowie „Ósemki” sprzątali świat

  mnopr
Uczniowie „Ósemki” sprzątali świat zdjęcie nadesłane

W miniony czwartek uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 im. Mikołaja Kopernika w Gnieźnie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata Polska 2019”.

Akcja, która odbywa się pod patronatem Fundacji Nasza Ziemia, miała miejsce już po raz 25. Tym razem hasło przewodnie brzmi: "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!" i miało ono zwrócić uwagę na rolę, jaką każdy z nas może odegrać w tworzeniu i funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami komunalnymi. Głównym celem przedsięwzięcia jest kształtowanie współodpowiedzialności za miejsce w którym żyjemy.

Uczniowie „ósemki” wraz z nauczycielami porządkowali teren wzdłuż ul. Wrzesińskiej oraz fragment Lasu Miejskiego, zarządzanego przez Nadleśnictwo Gniezno, gdzie wychowankowie mogli zobaczyć na własne oczy, jak bardzo w głąb lasu docierają odpady wyrzucane przez nierozumne osoby, zaśmiecające przyrodę. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

BarMleczny