środa, 18 września 2019 10:00

Włamał się, bo potrzebował pieniędzy na alkohol

 
Włamał się, bo potrzebował pieniędzy na alkohol źródło: KPP Gniezno

35-letni włamywacz nie będzie wspominać dobrze ostatnich dni, kiedy to został zatrzymany przez gnieźnieńskich policjantów.

Jak wynika z ustaleń śledczych w nocy z 8 na 9 września 2019 roku doszło do włamania do jednego ze straganów na targowisku miejskim na Placu Józefa Piłsudskiego. Następnego dnia właściciele stoiska zawiadomili o przestępstwie policję - jak stwierdzili, z wnętrza została skradziona odzież, artykuły bieliźniane oraz ozdoby dla kobiet. Pokrzywdzony wycenił straty na 700 złotych. 

W ustaleniu sprawcy pomógł znajdujący się na targowisku monitoring. Policjanci kryminalni, którzy zajęli się sprawą wytypowali, a następnie zatrzymali podejrzewanego o ten czyn 35-letniego gnieźnianina. Część skradzionych rzeczy odzyskano, a pozostałe sprzedawał przygodnym osobom po okazyjnych cenach. Mężczyzna trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Podczas przesłuchania przyznał się do popełnienia tego przestępstwa. Powiedział również, że pieniądze uzyskane ze sprzedanego towaru przeznaczył na alkohol.

W miniony wtorek 17 września br. 35-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Przestępstwo to zagrożone jest karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Gniezno

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane