piątek, 23 sierpnia 2019 16:34

Bezpieczeństwo na drodze - spotkanie dla seniorów

 

Starszych mieszkańców Gniezna zapraszamy na udział w ciekawej akcji profilaktycznej, połączonej z bezpłatnym przeglądem i doposażaniem rowerów.

W środę, 28 sierpnia 2019 roku o godzinie 15:00 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Gnieźnie odbędzie się spotkanie seniorów z policjantami i ekspertami ruchu drogowego na temat bezpieczeństwa i zagrożeń na drogach powiatu gnieźnieńskiego. 

Celem tegorocznej akcji jest uświadamianie kierowców, rowerzystów i pieszych jak bezproblemowo poruszać się po drodze, jak poprawić swoją widoczność w nocy i dlaczego odblaski są ważne. Poza rozmowami ze specjalistami na temat zmian, związanych z prowadzeniem pojazdów, jakie zachodzą w życiu starszych ludzi.

Lokalny policjant ruchu drogowego poruszy zagadnienia związane z bezpieczeństwem w powiecie gnieźnieńskim. Podpowie na co zwracać szczególną uwagę, by zawsze bezpiecznie dotrzeć do celu.

Uczestnicy warsztatów, którzy przyjadą na rowerach będą mogli zostawić je w przed starostwem, w serwisie, gdzie wykonany zostanie bezpłatny, podstawowy przegląd techniczny roweru oraz jego doposażenie w obowiązkowe elementy, związane z bezpieczeństwem. Każdy goszczący na zajęciach senior, będzie mógł zweryfikować stan swojego wzroku i refleks, korzystając z przygotowanych przyrządów.

źródło: KPP Gniezno

3 komentarzy

  • Link do komentarza rowerzysta niedziela, 25 sierpnia 2019 23:03 napisane przez rowerzysta

    bambo - co Ty za głupoty wypisujesz. W Gnieźnie rowerem jeździ się całkiem dobrze. Najgorsze okolice na rower to tylko odcinek jak się jedzie z Kościuszki na Most Dworcowy i może ulica Gdańska oraz Reymonta tylko wtedy jak poparkowane są samochody

  • Link do komentarza gnieźnieński rowerzysta niedziela, 25 sierpnia 2019 17:54 napisane przez gnieźnieński rowerzysta

    Zapraszam za kilka tygodni na przejażdżkę: ul.Konikowo, Trzy Mosty(jeden),Osiniec,Kawiary, Słoneczna

  • Link do komentarza bambo piątek, 23 sierpnia 2019 20:59 napisane przez bambo

    Szkolenie powinni odbyć przede wszystkim włodarze miasta i powiatu, odpowiedzialni za infrastrukturę rowerową, bowiem w mieście nie ma ścieżek rowerowych, a te które są (np. dopuszczony ruch rowerowy na ul. 3 Maja) wołają o pomstę do nieba. Kilkaset metrów ścieżki wybudowano na ul. Biskupińskiej. Prace trwały dwa lata. Ścieżka, tak jak jest w innych miastach, powinna być pomalowana na kolor czerwony. W takim tempie może za sto lat będzie bezpiecznie. W Gnieźnie jeździ się fatalnie, i to jest główny problem bezpieczeństwa.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane