piątek, 23 sierpnia 2019 09:51

Wstępne okoliczności wypadku na obwodnicy Gniezna

 
Wstępne okoliczności wypadku na obwodnicy Gniezna fot. Rafał Wichniewicz

Dopiero w piątkowy ranek służbom udało się uprzątnąć skutki czwartkowego wypadku i odblokować drogę. Znamy też wstępne ustalenia, jak przebiegło do dramatyczne w skutkach zdarzenie.

Po wczorajszym wypadku, do którego doszło chwilę po godzinie 12:30 na drodze krajowej nr 15, trasa była zablokowana przez 14 godzin. Udrożnienie miejsca wypadku zajęło służbom do około 5:00 rano, gdyż trzeba było korzystać z pomocy specjalistycznych dźwigów.

Tymczasem Policja dokonała wstępnych ustaleń, jak wyglądał przebieg zdarzenia. Jak informuje komenda, kierujący samochodem osobowym marki Hyundai, 62-letni mieszkaniec Trzemeszna, jadąc od strony Trzemeszna w kierunku Gniezna z nieustalonych przyczyn zderzył się z kierującym zestawem pojazdów Volvo kierowanym przez 54-letniego obywatela Ukrainy, jadącego z przeciwnego kierunku.

W wyniku zderzenia kierujący Hyundai uderzył w metalową barierę ochronną i zjechał do przydrożnego rowu. Natomiast w wyniku zderzenia kierujący Volvo zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z ciężarówką marki Man wraz z przyczepą, która jechała od strony Trzemeszna w kierunku Gniezna. Po zderzeniu samochód ciężarowy oraz ciągnik siodłowy zatrzymały się na skarpie drogi, po czym kabina pojazdu Volvo oraz przednia część naczepy ciężarowej Feldbinder uległy spaleniu.

Wszyscy kierujący pojazdami trafili do szpitali - w sumie trzy osoby. Najpoważniejsze obrażenia odniósł kierowca Mana, którego zabrał śmigłowiec LPR. Jak ustalili funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego wszyscy uczestnicy byli trzeźwi. Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności i przyczyny tego wypadku.

źródło: KPP Gniezno

 

3 komentarzy

  • Link do komentarza Architekt sobota, 24 sierpnia 2019 18:37 napisane przez Architekt

    Szofer, Hyundai wyprzedzał pasem awaryjnym ciężarówkę z przyczepa. Uderzył w barierę i wyrzuciło go na lewy pas gdzie zderzył się z tirem. Tir w wyniku zderzenia wjechał w ciężarówkę.

  • Link do komentarza SilvioF piątek, 23 sierpnia 2019 15:12 napisane przez SilvioF

    Szofer jakby wyprzedzal to przyczyna byłaby znana.

  • Link do komentarza szofer piątek, 23 sierpnia 2019 11:18 napisane przez szofer

    Czy ten 62 latek wyprzedzał jakiś pojazd, że znalazł się na trasie ciężarowego TIRa?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane