czwartek, 22 sierpnia 2019 10:29

Porozmawiają o neurodydaktyce – spotkanie dla nauczycieli, studentów, rodziców

  mn

Jak rozwija się mózg dziecka? Dlaczego tak trudno zrozumieć nam własne dzieci? Czym różni się mózg nastolatka od mózgu dorosłego człowieka? Co my, rodzice i nauczyciele, możemy zrobić, by ułatwić naszym dzieciom proces uczenia się? A także, jak wiedza o funkcjonowaniu układu nerwowego pomóc może w przygotowywaniu i przeprowadzaniu lekcji? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań mieszkańcy Gniezna będą mogli poznać już 14 września.

Już w sobotę, 14 września, w Gnieźnie wielkie święto neuronauki i pedagogiki. W Gnieźnieńskiej Szkole Wyższej Milenium odbędzie się długo wyczekiwana konferencja pod hasłem „NEURODYDAKTYKA w edukacji i wychowaniu dzieci i młodzieży”. Wezmą w niej udział wybitni specjaliści z całej Polski - naukowcy, którzy od lat w teorii i praktyce zajmują się wspieraniem dzieci i młodzieży w optymalnym rozwoju.

Podczas konferencji będzie okazja dowiedzieć się m.in., jak rozwija się mózg człowieka i co może wydarzyć się, gdy rozwój ten nie przebiega prawidłowo. Będzie także można poznać warunki optymalnego kształtowania się seksualności najmłodszych wzbogacone odwołaniami do wiedzy neuropsychologicznej. Ponadto uczestnicy przyjrzą się neuronalnym podstawom emocji i zastanowimy, jak wspierać dzieci w dążeniu do emocjonalnej dojrzałości. Przede wszystkim jednak będzie to okazja do dyskusji nad tym, w jaki sposób neuronauka może pomóc w efektywniejszym uczeniu się i nauczaniu.

Wiedza neuropedagogiczna i neuropsychologiczna rozwijają się w ostatnich latach w bardzo szybkim tempie. Znajomość podstaw neurodydaktyki wydaje się współczesnym „must have” każdego świadomego, refleksyjnego nauczyciela, a także rodzica oraz studenta kierunków pedagogicznych. Podążanie za aktualnymi światowymi trendami w nauce jest niezwykle ważne - stąd też pomysł, aby konferencję neurodydaktyczną zorganizować w GSW Milenium. Organizatorzy zapraszają do zapisów.

Konferencja odbędzie się 14 września w godzinach od 8:00 do 16:15 w GSW Milenium przy ul. Okulickiego 3A w Gnieźnie. Koszt udziału wynosi 170 zł od osoby, a w cenie tej znajduje się obiad, przerwa kawowa oraz certyfikat udziału w spotkaniu. Więcej informacji pod numerem: 61 428 26 27 / 690 942 988. Ilość miejsc ograniczona!

WIĘCEJ NA: http://bit.ly/konferencja_neurodydaktyka

W PROGRAMIE: 

  • Epigenetyczne podstawy rozwoju układu nerwowego (prof. dr hab. Ewa Mojs)
  • Zmiany w ośrodkowym układzie nerwowym wpływające na rozwój i funkcjonowanie dziecka (dr hab. Agnieszka Słopień)
  • Dwa mózgi. Dlaczego tak trudno zrozumieć własne dzieci? (dr Marek Kaczmarzyk)
  • Rozwój ośrodkowego układu nerwowego a seksualność dzieci i młodzieży (dr Monika Zielona-Jenek)
  • Jak neuronauka wspiera dydaktykę? Uczeń to nie dyktafon a nauczyciel to nie megafon (mgr Robert Bielecki)
  • Neurodydaktyka a skuteczne uczenie się (dr Marek Kaczmarzyk)

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane