Wydrukuj tę stronę
środa, 21 sierpnia 2019 16:55

Mieszkańcy Jarząbkowa zadbali o wystrój wsi na dożynki

  mn
Mieszkańcy Jarząbkowa zadbali o wystrój wsi na dożynki zdjęcie nadesłane

W tym roku w Niechanowie 25 sierpnia odbędą się Dożynki Powiatowo - Gminne. Mieszkańcy Jarząbkowa postarali się, aby na ten czas wioska wyglądała oryginalnie.

Wszystkich wjeżdżających do miejscowości wita pokaźnych rozmiarów ciągnik rolniczy, postać baby i chłopa z gitarą oraz krowy. Większość z nich została wykonana ze słomy przy dużym zaangażowaniu mieszkańców.

- Wspólne dekorowanie wioski na zakończenie żniw to nie tylko inicjatywa, która wyzwala pozytywną rywalizację z ościennymi miejscowościami, ale przede wszystkim czas, który łączy wszystkich mieszkańców przy wspólnej sprawie. To również okazja do spędzenia czasu na wspólnych rozmowach, gdzie jest dużo śmiechu - mówi Krystian Rynarzewski sołtys Jarząbkowa.

Dla mieszkańców zaangażowanych w dekorację wioski Koło Gospodyń Wiejskich z Jarząbkowa przygotowało poczęstunek w postaci pysznego żurku z kiełbasą. Wystawa cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród przejezdnych, którzy zatrzymują się i robią sobie zdjęcia. Mieszkańcy planują już nową dekorację, która ozdabiać będzie wioskę w przyszłym roku. Jak wygląda efekt końcowy ich pracy? Pomysłodawcy zapraszają wszystkich do Jarząbkowa.

Galeria

2 komentarzy