środa, 21 sierpnia 2019 16:55

Mieszkańcy Jarząbkowa zadbali o wystrój wsi na dożynki

  mn
Mieszkańcy Jarząbkowa zadbali o wystrój wsi na dożynki zdjęcie nadesłane

W tym roku w Niechanowie 25 sierpnia odbędą się Dożynki Powiatowo - Gminne. Mieszkańcy Jarząbkowa postarali się, aby na ten czas wioska wyglądała oryginalnie.

Wszystkich wjeżdżających do miejscowości wita pokaźnych rozmiarów ciągnik rolniczy, postać baby i chłopa z gitarą oraz krowy. Większość z nich została wykonana ze słomy przy dużym zaangażowaniu mieszkańców.

- Wspólne dekorowanie wioski na zakończenie żniw to nie tylko inicjatywa, która wyzwala pozytywną rywalizację z ościennymi miejscowościami, ale przede wszystkim czas, który łączy wszystkich mieszkańców przy wspólnej sprawie. To również okazja do spędzenia czasu na wspólnych rozmowach, gdzie jest dużo śmiechu - mówi Krystian Rynarzewski sołtys Jarząbkowa.

Dla mieszkańców zaangażowanych w dekorację wioski Koło Gospodyń Wiejskich z Jarząbkowa przygotowało poczęstunek w postaci pysznego żurku z kiełbasą. Wystawa cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród przejezdnych, którzy zatrzymują się i robią sobie zdjęcia. Mieszkańcy planują już nową dekorację, która ozdabiać będzie wioskę w przyszłym roku. Jak wygląda efekt końcowy ich pracy? Pomysłodawcy zapraszają wszystkich do Jarząbkowa.

2 komentarzy

  • Link do komentarza czytelnicy czwartek, 22 sierpnia 2019 10:20 napisane przez czytelnicy

    My też przyjedziemy!!! A myślę, że redakcja zrobi jakiś reportaż?

  • Link do komentarza wicek środa, 21 sierpnia 2019 21:21 napisane przez wicek

    Zapraszamy na wszystkie wsie gminy Niechanowo . Prawie każda wioska ma swój dożynkowy wystrój. To już kilkuletnia tradycja .Jest to bardzo miłe , gdy samochody zatrzymują się ,ludzie wysiadają , oglądają i robią pamiątkowe zdjęcia. ZAPRASZAMY również redakcje.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane