poniedziałek, 19 sierpnia 2019 08:41

Śmiertelny wypadek między Gnieznem a Wrześnią

 
Śmiertelny wypadek między Gnieznem a Wrześnią zdjęcie nadesłane

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w poniedziałkowy ranek na drodze krajowej nr 15. W wypadku zginęła jedna osoba.

Do zdarzenia doszło 19 sierpnia około 5:40 tuż za granicą powiatu gnieźnieńskiego, w miejscowości Gulczewo. Jak wynika z dotychczasowych nieoficjalnych informacji, na łuku DK 15 doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. W wyniku tego jedna osoba zginęła na miejscu - jak podaje Radio Września jest to 20-letni mężczyzna. Trzy pozostałe podróżujące autami nie odniosły poważniejszych obrażeń.

Na tę chwilę droga krajowa nr 15 na tym odcinku jest wciąż zablokowana. Ruch jest prowadzony objazdem do czasu zakończenia oględzin miejsca zdarzenia przez organy śledcze. Okoliczności wypadku zostaną dopiero ustalone.

Aktualizacja 10:10. Według wstępnych ustaleń kierujący Fordem Puma, z nieustalonych przyczyn zjechał na lewy pas i zderzył się z dwoma samochodami jadącymi z przeciwnej strony - Volkswagenem oraz Audi. W wyniku tego śmierć poniósł kierujący Fordem. Ruch na DK 15 jest już udrożniony. 


4 komentarzy

 • Link do komentarza Też kierowca poniedziałek, 19 sierpnia 2019 16:57 napisane przez Też kierowca

  A może pomyśleć o innej zmianie - zmianie w mentalności - zachowywania przepisów drogowych i jazdy z dozwoloną prędkością, tak aby utrzymać się na swoim pasie ruchu, co?

 • Link do komentarza Jam_Jest poniedziałek, 19 sierpnia 2019 14:20 napisane przez Jam_Jest

  @:kierowca:
  ***************
  Sadzi pan, że jak zostanie w tym miejscu utworzona wysepka, to stanie się cud a idioci za kierownicą znikną jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki ?
  Otóż nie, to, że dochodzi do takich wypadków, to nie wina drug, czy jej zakrętów, ale zwykła głupota połączona z brawurą młodych i niedoświadczonych kierowców.
  Młodzi niedoświadczeni kierowcy, którzy po zdobyciu prawa jazdy, uważają się za najlepszych, ale jak możemy się dowiedzieć właśnie z takich informacji jak wyżej, jest zupełnie inaczej.
  Tu potrzebny jest dłuższy okres nauki oraz zwiększona ilość godzin co do jazdy w terenie, a nie tylko po ulicach miast, które jak mniemam, kursanci znają na pamięć.
  Żadne wysepki nie rozwiążą problemu, jakim niewątpliwe jest głupota i brawura.

 • Link do komentarza omen poniedziałek, 19 sierpnia 2019 12:43 napisane przez omen

  Wykonano ten fragment drogi kilka lat temu, nie robiąc w zasadzie nic nowego. Na całej trasie brakuje przede wszystkim utwardzonego POBOCZA, bo ruch jest cały czas duży, a jedzie się jak na ulicy w mieście - pomiędzy wyznaczonymi liniami. Tymczasem szaleńców też nie brakuje, czego może być świadkiem każdy, kto jeździ tamtędy przynajmniej kilka razy w miesiącu

 • Link do komentarza kierowca poniedziałek, 19 sierpnia 2019 12:21 napisane przez kierowca

  Na tym zakręcie często kierowcy nie trzymają się swojego pasa jezdni. Może pomyśleć o zmianie? Może wysepka?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane