piątek, 16 sierpnia 2019 16:13

Zmiany w parkowaniu na ul. 3 Maja

 
Zmiany w parkowaniu na ul. 3 Maja źródło: Google Street View

Na ul. 3 Maja od kilku dni obowiązują nowe zasady organizacji ruchu w zakresie parkowania pojazdów. Pieszym zostają "oddane" chodniki.

Powiatowy Zarząd Dróg poinformował, że na ul. 3 Maja na odcinku od ul. Łącznica do ul. Dąbrówki obowiązuje nowe oznakowanie, zakazujące pozostawiania pojazdów na chodnikach. Od tej pory samochody mogą parkować wyłącznie na jezdni. Tym samym pieszym poruszającym się wydzielonym dla nich fragmentem drogi, jakim są właśnie chodniki, zyskali więcej miejsca na swobodne przechodzenie. 

Jednocześnie przypomina się kierowcom, że zgodnie z przepisami obowiązuje zakaz zatrzymywania samochodów w odległości mniejszej niż 10 metrów od przejścia dla pieszych. W przypadku ul. 3 Maja zakaz ten jest wielokrotnie łamany, szczególnie w rejonie skrzyżowania z ul. Kilińskiego i ul. Chociszewskiego, przez co też utrudniona jest też widoczność dla wszystkich uczestników ruchu. 

16 komentarzy

 • Link do komentarza emeryt wtorek, 20 sierpnia 2019 10:11 napisane przez emeryt

  Jam Jest, co z tego, że ma Pan prawo jazdy, jak Pan nie jeździ samochodem? Samo posiadanie prawa jazdy nie świadczy o znajomości prawa i przestrzeganiu kodeksu! A co do parkowania w mieście 100% zgody z tymi, co postuluja czasowe parkowanie w centrum i w newralgicznych miejscach. Tylko tym sposobem zapewni się rotacje pojazdów w ciągu dnia. Dziwię się, że nie walczą o to kupcy z miasta, bo klienci nie znajdując miejsca do zaparkowania uciekają do galerii.

 • Link do komentarza Jam_Jest poniedziałek, 19 sierpnia 2019 14:52 napisane przez Jam_Jest

  Te@Zośka:
  ************
  Po pierwsze, to nie łamię obowiązujących przepisów dotyczących postoju, czy też parkowania w strefie do tego nieprzeznaczonej, co innego ty, bo jednak 2-wa mandaty załapałaś.
  Po drugie, to kamery są chyba od tego, że jednak swoim ruchomym okiem powinny wyłapywać właśnie wszystkich łamiących prawo o zakazie parkowania, w miejscach do tego nie przeznaczonych, m/i takich 'kierowców" jak ty, i tu mój ukłon w ich stronę.
  Natomiast po trzecie, pisząc (Polska to dziwny kraj) to jednak musisz wiedzieć, że to ty sama jesteś dziwna, a nie ten kraj.
  Gdybyśmy przestrzegali przepisów kodeksu drogowego i nie traktowali go po macoszemu, to z całą pewnością ani ty, czy ktokolwiek, nie wiedziałby co to mandat.
  Prawo jazdy mam od 45 lat i muszę się pochwalić — ani jednego mandatu, że o punktach nie wspomnę. Dlatego uważam, że to nie kraj, jest dziwny, ale tacy jak ty i ci, co tak uważają.

 • Link do komentarza kierowca poniedziałek, 19 sierpnia 2019 13:15 napisane przez kierowca

  Już widzę jak to będzie przestrzegane. W całym mieście luzie parkują na zakazach, przejściach dla pieszych i nikt tego nie widzi. O przejazdach tirów przez wiadukt Ks. Pipiełuszki nie wspomnę. Codziennie tiry mijają się tam z policją i nic.

 • Link do komentarza mieszkaniec poniedziałek, 19 sierpnia 2019 10:43 napisane przez mieszkaniec

  Tak długo będzie bałagan w centrum miasta, jak długo będzie możliwość nieograniczonego czasu parkowania w Strefie wszelkim pojazdom, także tym inwalidom. W każdym szanującym się mieście, gdzie rządzi odpowiedzialna władza jest porządek polegający na czasowym wykorzystywaniu każdego miejsca dajmy na to do 2 godzin, które to starczą na załatwienie sprawy w urzędzie, wizyty u lekarza, odwiedzin w szpitalu itd. A obecnie jest tak, ze miejsca w centrum w 80 % są zajęte przez mieszkańców, którzy płacąc grosze traktują te miejsca, jako własne miejsca postojowe przed domem.No i mamy, co mamy, ci, którzy naprawdę chcą przyjechać do centrum mogą sobie o wolnym miejscu tylko pomarzyć i odjeżdżają z kwitkiem tak, jak to zrobiło już wielu turystów. To samo dotyczy parkingu pod wiaduktem przy cm. św Krzyża. Dla kogo on jest? prezydent zrobił prezent tamtejszym mieszkańcom, bo uczestnicy pogrzebów i odwiedzający cmentarz mogą sobie pogwizdać nie znajdując wolej luki do zaparkowania w godzinach od 10-18.

 • Link do komentarza mieszkaniec poniedziałek, 19 sierpnia 2019 10:26 napisane przez mieszkaniec

  A dlaczego nie od razu od ul. Grzybowo do Dąbrówki???? Na tym chodniku przy sklepie z zabawkami cały czas ktoś staje na chodniku

 • Link do komentarza powiatowy dywersant poniedziałek, 19 sierpnia 2019 10:16 napisane przez powiatowy dywersant

  Ta zmiana to jakaś kpina. Na tej ulicy, wyjątkowo szerokiej jak na swoje położenie w centrum miasta, powinno zostać utworzone parkowanie prostopadłe lub pod kątem. Więcej pojazdów by się zmieściło. Do tego powinno się utworzyć azyle dla pieszych poprzez zwężenie skrzyżowań w rejonie Chociszewskiego, Kilińskiego i Przecznicy, bo obecnie widoczność w tym rejonie jest słaba, a samochody pędzą na urwanie łba. Jedno śmiertelne zdarzenie już było. Trzeba czekać na kolejne?

 • Link do komentarza Zośka niedziela, 18 sierpnia 2019 12:21 napisane przez Zośka

  Jam jest,masz racje,że w tych miejscach są kamery i dokładnie wszystko rejestrują. Sama przekonałam się na własnej skórze i dostałam 1pouczenie i 2mandaciki. Panowie uprzejmie pokazali mi fotki,wszystko jak na dłoni,no i pozostało grzecznie przeprosić i zapłacić. A ty myślałeś,że z kamery wyskoczy pan policjant czy strażnik miejski i wlepi mandacik,albo będą non stop tam stali. Niestety tak jest,że w tych miejscach łapią najwięcej, Polska to dziwny kraj.Jeśli taki mądrala z ciebie to się przekonaj a zobaczymy czy będziesz głupio komentował

 • Link do komentarza bzyk niedziela, 18 sierpnia 2019 12:10 napisane przez bzyk

  A jak respektowanie tych 10 metrów wygląda na ul. Grzybowo przy szpitalu?
  Tam właściwie nie powinno być aut. Przejścia dla pieszych i dwa obszary skrzyżowań wykluczają możliwość parkowania a samochodów pełno nawet na łukach drogi. Jakoś policji i straży miejskiej nie rusza.

 • Link do komentarza Jam_Jest sobota, 17 sierpnia 2019 13:08 napisane przez Jam_Jest

  (10 metrów od przejścia dla pieszych) to dobre, prawie w całym centrum miasta, mnóstwo aut parkuje bliżej niż ustawowe 10 m od przejścia dla pieszych, i jakoś ani Straż miejska, ani Policja tychże faktów nie dostrzegają. To może ja przypomnę te miejsca, a właściwie ul. m/i — przejście d/p. Przy banku u zbiegu ul. Chrobrego, a Mieszka I, następnie, ul. Mieszka I w kierunku ul. Dąbrówki również przy banku, następnie ul. Dąbrówki przy dawniejszej restauracji Robotnicza, gdzie po przeciwnej stronie na budynku znajduje się kamera monitoringu i też nie sposób tego zauważyć, oraz wiele innych takich sytuacji.
  Kto właściwie jest odpowiedzialny za ten cały bałagan z tym parkowaniem, ci co nagminnie łamią te zasady, czy ci, co powinni nad tym panować, czyli ST. I policja?

 • Link do komentarza Wojtek sobota, 17 sierpnia 2019 13:05 napisane przez Wojtek

  Też przed hotelem i gabinetami lekarskimi stoją samochody.Czy legalnie?

 • Link do komentarza EagleEye sobota, 17 sierpnia 2019 12:15 napisane przez EagleEye

  To się PZD popisał oddał pieszym to co z założenia dla pieszych należy tj. chodnik. A ulica bez wyznaczonej strefy parkowania jak była tak będzie "zasrana" autami. Rewelacja o brawo dla PZD

 • Link do komentarza radkoski piątek, 16 sierpnia 2019 22:18 napisane przez radkoski

  Nareszcie...
  Kiedy będzie taki porządek na Winiarach?
  Osiedle Łokietka się poleca albo Lednicka

 • Link do komentarza Gnieźnianin piątek, 16 sierpnia 2019 21:03 napisane przez Gnieźnianin

  I to samo powinno być wprowadzone na całej ulicy Lecha bo na tej ulicy taki problem jest jeszcze poważniejszy.

 • Link do komentarza Mieszkaniec piątek, 16 sierpnia 2019 18:36 napisane przez Mieszkaniec

  To ten przepis powinien być egzekwowane na ul. Pionowej bo notorycznie jest łamany nawet przez tych, którzy powinni tego przestrzegać

 • Link do komentarza Marco piątek, 16 sierpnia 2019 16:34 napisane przez Marco

  A co z parkowaniem przed sklepami w budynku przy skrzyżowaniu ul 3 Maja z ul Chociszewskiego. Tam są niby wyznaczone miejsca do parkowania. Ale czyj jest ten teren Miasta Gniezna ? Czy właściciela kamienicy ? Czy dalej będzie tam postój dozwolony ?Czy nie ?

 • Link do komentarza Rencista piątek, 16 sierpnia 2019 16:27 napisane przez Rencista

  Jak te 10 metrów ma się do postoju taksówek? Na Mickiewicza przy Warszawskiej jest może z metr do przejścia. Co prawda auta stoją częściowo na chodniku, ale dla dziecka jest to problem gdyż musi wejść na jezdnię by zobaczyć czy może przejść.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane