wtorek, 13 sierpnia 2019 12:06

Przystanek czeka na pasażerów. Jak długo jeszcze?

 
Przystanek czeka na pasażerów. Jak długo jeszcze? zdjęcie nadesłane

Przejeżdżający ul. Gdańską na pewno już zauważyli powstałą jakiś czas temu zatoczkę, która stanowić ma przystanek autobusowy. Mieszkańcy Winiar pytają się, kiedy przystanek zostanie uruchomiony.

Już od dłuższego czasu prace przy budowie przystanku są ukończone, jednak do tej pory nie stanął na nim żaden autobus. Mowa o dwóch zatoczkach, powstałych przy supermarkecie Lidl. Mieszkańcy Winiar już nie raz kontaktowali się z nami w tej sprawie, zwracając uwagę iż wielu osobom bardzo by się on przydał, ale wciąż jest nieczynny. Tę kwestię spróbowaliśmy wyjaśnić.

W sprawie skontaktowaliśmy się na początku do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, które poinformowało nas iż w kwestii przystanków (a dokładniej uruchomienia tego konkretnego) należy rozmawiać z organizatorem komunikacji miejskiej, tj. Urzędem Miejskim. Magistrat przekazał nam iż przystanek będzie mógł zostać uruchomiony dopiero po przekazaniu go przez Powiatowy Zarząd Dróg, który zarządza tym odcinkiem ul. Gdańskiej. 

Zapytane przez nas Starostwo Powiatowe przekazało iż zatoki autobusowe przy tej drodze zostały pobudowane przez inwestora - EJK - Invest Sp. z o.o. sp. k. w związku z budową supermarketu Lidl, a jego lokalizacja została ustalona wcześniej z MPK Gniezno oraz zarządcą drogi. Jak dalej nas poinformowano: Powiatowy Zarząd Dróg pismem z dnia 2 sierpnia 2019 r. zwrócił się do Prezydenta Miasta Gniezna o włączenie ww. przystanków komunikacyjnych do wykazu przystanków Miasta Gniezna jako uzupełnienie Porozumienia pomiędzy Zarządem Powiatu Gnieźnieńskiego a Prezydentem Miasta Gniezna w sprawie realizacji zadania „Zarządzanie przystankami komunikacyjnymi zlokalizowanymi w ciągu dróg powiatowych w granicach administracyjnych miasta Gniezna". Aktualnie PZD oczekuje na przesłanie przez Miasto Gniezno aneksu do w/w porozumienia w powyższej sprawie. Jak tylko aneks zostanie podpisany, autobusy MPK będą miały możliwość zatrzymywania się na przystankach wybudowanych przez inwestora prywatnego, a znajdujących się pasie drogi powiatowej.

Należy więc oczekiwać, że w niedługiej przyszłości przystanek zapewne zostanie uruchomiony i gnieźnianie będą mogli z niego korzystać. Jednocześnie Magistrat poinformował nas, że przystanek autobusowy zlokalizowany na wysokości ul. Spichrzowej (koło MOS) nie zostanie zlikwidowany.

4 komentarzy

 • Link do komentarza Czekam piątek, 22 listopada 2019 01:13 napisane przez Czekam

  Czas najwyższy, żeby ten przystanek był czynny.Z końca Jagiellońskiego, trzeba iść na przystanek koło kościoła,żeby dojechać 7 na Poznańską.!

 • Link do komentarza Jezdzacy autobusami wtorek, 20 sierpnia 2019 11:28 napisane przez Jezdzacy autobusami

  Uruchomić przystanek prawda ale potrzeba tez zmienić rozklad jazdy autobusow. Kolejny przystanek kolejna minuta dwie w rozkladzie jazdy. A patrząc na obecny rozklad jazdy i ciągle opoznienia w kursach autobusow to tego czasu nie ma. Kierowcy narzekają na korki ciagly pospiech. Czy ktos to uwzglednil w swoich planach. Wystarczy spojrzec na rozklad jazdy lini nr 7 . 21 minut ze Skiereszewa na Gdanska szok i po chwili kierowca wraca. Nie zazdroszcze mu tej pracy.

 • Link do komentarza kurier wtorek, 13 sierpnia 2019 18:43 napisane przez kurier

  Jak długo idzie korespondencja z w/w urzędów w te i z powrotem? Ja bym to obleciał w jeden dzień łącznie z wizytami w gabinetach u decyzyjnych urzędników.

 • Link do komentarza ciekawy wtorek, 13 sierpnia 2019 14:42 napisane przez ciekawy

  PYTANIE. A ile benzyny dodatkowo będzie spalał każdy autobus, by zatrzymać się i ruszyć z tego przystanku? Bo przecież takie zatrzymanie dodatkowe tez kosztuje prawda? Kto za to będzie przez cały rok płacił ? A może odbędzie się to kosztem likwidacji przystanku przy "OBUWIU " i szkole specjalnej ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane