Wydrukuj tę stronę
niedziela, 23 czerwca 2019 21:26

Dwóch zboczenców zatrzymanych w jeden weekend

 

W ciągu trzech dni na terenie powiatu gnieźnieńskiego dokonano zatrzymania dwóch mężczyzn, którzy za pośrednictwem Internetu proponowali dzieciom stosunek seksualny.

Okres wakacyjny to czas urlopów i wyjazdów zarówno całych rodzin, jak i samych dzieci na różne kolonie. To także czas, kiedy powinno się zadbać o bezpieczeństwo najmłodszych, w czym największą rolę odgrywa profilaktyka i zwykła rodzicielska ostrożność. Dowodem zagrożenia, które może czaić się w Internecie są kolejne dwa przypadki obywatelskich zatrzymań, do jakich doszło w miniony weekend na terenie powiatu gnieźnieńskiego. 

W piątek 21 czerwca około godziny 23:00 w Witkowie dokonano zatrzymania mężczyzny, mieszkańca Gostynia. Od miesiąca, za pośrednictwem czatu, rozmawiał z 12-letnią dziewczynką, pod którą podszywał się łowca pedofilów. W końcu zdecydował się jej zaproponować spotkanie i stosunek seksualny. Mężczyzna po przybyciu w umówione miejsce został zatrzymany i przekazany policji. Według nieoficjalnych informacji, może on mieć na koncie podobne czyny. 

Do drugiego zdarzenia doszło w niedzielę 23 czerwca, również w Witkowie. Tym razem był to 20-letni mieszkaniec Konina, który za pośrednictwem Internetu zaproponował seks dziecku w wieku 11 lat. Co więcej - młody mężczyzna był tak zmotywowany do swojego czynu, że na spotkanie przyjechał kilkadziesiąt kilometrów na rowerze. Również i w tym przypadku doszło do prowokacji - pod 11-latkę podszywał się łowca pedofilów, który dokonał obywatelskiego zatrzymania. 20-latek został przekazany policji.

W związku z okresem wakacyjnym, daje się zauważyć zwiększona aktywność osób które zaczepiają dzieci w wieku 10-13 lat na rożnego rodzaju portalach. Jak się uchronić przed takim zagrożeniem – jest jedno rozwiązanie – dziecko musi mieć świadomość że nie może się pod żadnym pozorem spotkać z kimś, kogo tożsamość nie została wcześniej zweryfikowana w realu. Tylko to. Degeneraci próbują różnych sposobów – zapraszają na spacer, do kina, na lody - przestrzega Piotr, który brał udział w ww. zatrzymaniach. Komentując kwestię wypuszczania zatrzymanych przez niego mężczyzn mówi wprost: Osoby te pomimo że zostają wypuszczane za poręczeniem majątkowym lub poddane dozorowi policyjnemu, w późniejszym czasie otrzymują wyroki o których decyduje sąd podczas rozprawy. 

2 komentarzy