sobota, 01 czerwca 2019 08:36

Śmiertelny wypadek na wjeździe do Gniezna

 

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w sobotni ranek na szosie między Gnieznem a Żelazkowem. W wypadku zginął motocyklista

Do zdarzenia doszło 1 czerwca przed godziną 7:00 na drodze wojewódzkiej nr 260, ma wysokości Lasu Jelonek.

Jak wynika z dotychczasowych, nieoficjalnych ustaleń, na prostym odcinku szosy doszło do silnego, czołowego zderzenia motocykla z małym samochodem dostawczym. W wyniku tego jednoślad wypadł do rowu. Drugi z pojazdów zjechał z trasy i zatrzymał się po przeciwnej stronie na torach kolejki wąskotorowej.

Na miejsce zdarzenia przybyły OSP Niechanowo i JRG Gniezno, które zabezpieczyły rejon zdarzenia i uszkodzone pojazdy. Kierujący jednośladem po przybyciu ratowników nie dawał oznak życia, dlatego przystąpiono do reanimacji. Niestety, mimo starań, nie udało się mu przywrócić życia - 29-letni motocyklista zmarł na miejscu. Poszkodowanego z samochodu zespół ratownictwa medycznego zabrał do szpitala.

Na miejscu działania służb trwały przez trzy godziny i tak długo też droga była zablokowana. Dokładne okoliczności zdarzenia ustali policja pod nadzorem prokuratora.


6 komentarzy

 • Link do komentarza Lukas poniedziałek, 03 czerwca 2019 21:48 napisane przez Lukas

  Ewidentnie wina Kierowcy Auta ,przysnął zagapił się w Telefon I zjechał na przeciwny Pas -niewiadomo. Motocyklista nawet przy 90km/h miałby nikłe szanse na przeżycie w takiej Sytuacji.Jestem Kierowcą Zawodowym CE I Motocyklistą,mogę niestety stwierdzić ,że u 1/3 kierowców Osobówek zabrał bym Prawa Jazdy !!! Szkoda Chłopa. I Szanujmy Się Na Wzajem !!! LWG !

 • Link do komentarza Też kierowca poniedziałek, 03 czerwca 2019 08:36 napisane przez Też kierowca

  Motocykl jechał poprawnie. Auto zjechało na jego pas. Nie miał szans w tym zestawieniu. Nie zawsze motocyklista jest winien.

 • Link do komentarza Dawi niedziela, 02 czerwca 2019 13:57 napisane przez Dawi

  do Kierowca --- w każdej grupie uczestników ruchu drogowego są tacy, którzy z premedytacją bądź bezmyślnie łamią przepisy. Pana stwierdzenie, że widział jednego co łamie przepis nie powinno rzutować na całą resztę, nie tędy droga szanowny Panie; to po pierwsze a po drugie nie wiadomo jak było w tej danej sytuacji więc chyba lepiej darować sobie daleko idącą powierzchowność. Człowiek stracił życie i to jest smutne!

 • Link do komentarza MJ niedziela, 02 czerwca 2019 00:07 napisane przez MJ

  Do kierowca. A kierowcy samochodów nigdy tego nie robią? Sam jestem motocyklista jednak nie zagorzałym. Mam też inne kategorie prawa jazdy ale dopiero jak wsiadlem na motor zauważyłem że inni (nie wszyscy) kierowcy są ślepi jak nie widzą dużej bryły samochodu

 • Link do komentarza Carlos sobota, 01 czerwca 2019 21:44 napisane przez Carlos

  Motocyklem jechał pewnie z 60 na godz. patrząc na uszkodzenia samochodu.

 • Link do komentarza Kierowca sobota, 01 czerwca 2019 16:32 napisane przez Kierowca

  Szkoda młodego człowieka. Jednak ostatnio widziałem na ul. Poznańskiej jak motocyklista przejechał z premedytacją na czerwonym świetle...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane