Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 29 kwietnia 2019 09:33

Trzy wypadki w dwie godziny - pięć osób w szpitalu

 
Trzy wypadki w dwie godziny - pięć osób w szpitalu źródło: OSP Niechanowo

W niedzielny wieczór służby z kilku jednostek były trzykrotnie dysponowane do zdarzeń drogowych. W sumie w zdarzeniach wzięły udział cztery pojazdy.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło 28 kwietnia około godziny 20:30. Wówczas to ratownicy zostali skierowani na drogę Witkowo - Trzemeszno, gdzie w miejscowości Piaski samochód osobowy wypadł z drogi i uderzył bokiem w drzewo. Siła uderzenia była tak duża, że spowodowała wyrwanie silnika z komory. Poszkodowany kierujący został przetransportowany przez zespół ratownictwa medycznego z obrażeniami ciała do szpitala. Miejsce zdarzenia zabezpieczyli strażacy z OSP Witkowo.

Kolejny wypadek miał miejsce później, o 22:30 w Małachowie Złych Miejsc na drodze wojewódzkiej nr 260, na skrzyżowaniu z drogą prowadzącą do Kołaczkowa. Doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych, którymi podróżowało łącznie siedem osób. Na miejsce zdarzenia dotarł jako pierwszy zastęp OSP Witkowo (później także JRG Gniezno). Strażacy wsparli lekarza, który przypadkowo jechał tą drogą i już udzielał pomocy poszkodowanym do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego. Ostatecznie karetką do szpitala przetransportowano trzy osoby - w tym dwójkę dzieci. 

Mniej więcej w tym samym czasie, około 22:35 również na drodze wojewódzkiej nr 260 na odcinku z Niechanowa do Żelazkowa doszło do dachowania samochodu. W wyniku wypadnięcia z jezdni i wielokrotnego "koziołkowania", pojazd zatrzymał się dopiero kilkadziesiąt metrów w polu. Na miejsce zdarzenia przybył zastęp OSP Niechanowo i JRG Gniezno, które zabezpieczyły rejon zdarzenia i udzieliły pomocy przedmedycznej poszkodowanemu, który następnie został zabrany przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala. Od mężczyzny została pobrana krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie.

We wszystkich powyższych zdarzeniach okoliczności co do ich przebiegu ustali policja.

źródło: OSP Witkowo i OSP Niechanowo


Galeria

4 komentarzy