poniedziałek, 29 kwietnia 2019 09:33

Trzy wypadki w dwie godziny - pięć osób w szpitalu

 
Trzy wypadki w dwie godziny - pięć osób w szpitalu źródło: OSP Niechanowo

W niedzielny wieczór służby z kilku jednostek były trzykrotnie dysponowane do zdarzeń drogowych. W sumie w zdarzeniach wzięły udział cztery pojazdy.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło 28 kwietnia około godziny 20:30. Wówczas to ratownicy zostali skierowani na drogę Witkowo - Trzemeszno, gdzie w miejscowości Piaski samochód osobowy wypadł z drogi i uderzył bokiem w drzewo. Siła uderzenia była tak duża, że spowodowała wyrwanie silnika z komory. Poszkodowany kierujący został przetransportowany przez zespół ratownictwa medycznego z obrażeniami ciała do szpitala. Miejsce zdarzenia zabezpieczyli strażacy z OSP Witkowo.

Kolejny wypadek miał miejsce później, o 22:30 w Małachowie Złych Miejsc na drodze wojewódzkiej nr 260, na skrzyżowaniu z drogą prowadzącą do Kołaczkowa. Doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych, którymi podróżowało łącznie siedem osób. Na miejsce zdarzenia dotarł jako pierwszy zastęp OSP Witkowo (później także JRG Gniezno). Strażacy wsparli lekarza, który przypadkowo jechał tą drogą i już udzielał pomocy poszkodowanym do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego. Ostatecznie karetką do szpitala przetransportowano trzy osoby - w tym dwójkę dzieci. 

Mniej więcej w tym samym czasie, około 22:35 również na drodze wojewódzkiej nr 260 na odcinku z Niechanowa do Żelazkowa doszło do dachowania samochodu. W wyniku wypadnięcia z jezdni i wielokrotnego "koziołkowania", pojazd zatrzymał się dopiero kilkadziesiąt metrów w polu. Na miejsce zdarzenia przybył zastęp OSP Niechanowo i JRG Gniezno, które zabezpieczyły rejon zdarzenia i udzieliły pomocy przedmedycznej poszkodowanemu, który następnie został zabrany przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala. Od mężczyzny została pobrana krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie.

We wszystkich powyższych zdarzeniach okoliczności co do ich przebiegu ustali policja.

źródło: OSP Witkowo i OSP Niechanowo


4 komentarzy

 • Link do komentarza ann wtorek, 30 kwietnia 2019 13:46 napisane przez ann

  Może wreszcie ktoś się zainteresuje odcinkiem Niechanowo -Gniezn skoro tyle wypadków czas naprawić te koleiny

 • Link do komentarza mateusz77 poniedziałek, 29 kwietnia 2019 16:30 napisane przez mateusz77

  dokładnie, wojewódzka droga jest w fatalnym stanie, brakuje miejsca by bezpiecznie minąć jadącego z przeciwka tira, który zapieprza skrótem autostrady na gdańsk

 • Link do komentarza rezigiusz poniedziałek, 29 kwietnia 2019 10:10 napisane przez rezigiusz

  Przykro mi to stwierdzić ale Powiat Gnieżnieński Województwa Wielkopolskiego staje się "niebezpiecznym" podczas podróżowania autem po "zdewastowanych" drogach które położone na jego obszarze i nie zależnie czy jest to droga gminna,miejska, powiatowa czy wojewódzka to stan jest ich fatalny wręcz nie pozwalający się na bezpieczne poruszanie się po nich. Do tego przyczyniają się sprowadzane i picowane w przydomowym warsztacie "auto szroty" które za granicą są nie dopuszczone do ruchu a w naszym powiecie sa rejestrowane czyli po nie kąd legalizowane przez dopuszczenie do ruch a następnie odsprzedawane klientom którzy taki już zalegalizowany szrot kupują. Znam to z atopsji po sąsiedzku którzy to rejestrują samochody na siebie i mieli ich więcej w swoim życiu niż włosów na głowie. Tak wyglada rzeczywistość w "zagłębiu szrotowym" Powiatu Gnieżnieńskiego.

 • Link do komentarza Honia poniedziałek, 29 kwietnia 2019 09:49 napisane przez Honia

  noga z gazu i po problemie!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane