czwartek, 25 kwietnia 2019 11:00

Kolejne „Krewkarty” wręczone

 
Kolejne „Krewkarty” wręczone źródło: Powiat Gnieźnieński

Kolejni uczniowie szkół średnich, uczestniczący w projekcie „Błękitna krew”, otrzymali zaświadczenia potwierdzające ich udział w akcji.

90 uczniów szkół średnich, którzy wzięli czynny udział w projekcie, dzieląc się swoją krwią, otrzymało tzw. krewkarty. Osobistego ich wręczenia dokonał Mariusz Mądrowski, członek Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego, Michał Sokołowski z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu oraz Włodzimierz Pilarczyk, prezes oddziału rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Gnieźnie.

Staramy się w tej akcji, żebyście poznali swoją grupę krwi i żeby jak najszybciej grupę krwi identyfikować. Ta krew jest szczególnie potrzebna i żeby tego ducha krwiodawcy w Was zaszczepić, żebyście mieli świadomość, że ta solidarność społeczna jest bardzo istotna. Proszę pamiętać, że nigdy jeden biorca to nie jest jeden dawca. Wielu z Was trzeba, by jeden pacjent mógł być wyleczony, by uratować mu życie. Z reguły jest to kilka lub kilkanaście jednostek krwi. Tym bardziej dziękuję wszystkim tym, którzy włączyli się w akcję - mówił do młodzieży szkolnej dr Jaromir Dziel, pomysłodawca, przyjaciel i promotor akcji, radny Rady Powiatu Gnieźnieńskiego.

Projekt "Błękitna krew" rozpoczął się w marcu 2012 roku. Od tego czasu do projektu włączono wszystkie szkoły ponadgimnazjalne powiatu gnieźnieńskiego. W dotychczasowych akcjach zebrano łącznie blisko 1500 litrów krwi.

źródło: Powiat Gnieźnieński

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane