czwartek, 28 lutego 2019 09:29

Nowy sposób odbioru traw z posesji

  UM
Nowy sposób odbioru traw z posesji archiwum redakcji

W tym roku zmienione zostaną zasady odbioru odpadów zielonych w postaci skoszonej trawy od mieszkańców domów jednorodzinnych.

Od marca będzie trzeba wystawiać ją w odpowiednich pojemnikach. Każdy mieszkaniec, który zadeklarował selektywną zbiórkę odpadów, może otrzymać takie pojemniki o pojemności 120 l lub 240 l. W tym celu należy zgłosić się do Zakładu Oczyszczania Miasta: 61 424 58 63 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub osobiście do siedziby przy ulicy Chrobrego 21.

Maksymalna pojemność dostarczonych pojemników dla jednej nieruchomość wynosi 360 l. Jeśli pojemność pojemników do 360 l. okaże za mała, mieszkaniec może wyposażyć się indywidualnie w dodatkowy pojemnik (w kolorze brązowym lub z  napisem BIO). Skoszona trawa nie będzie już odbierana w workach. Samodzielnie, w pojemniki do odbioru trawy, będą mogli wyposażyć się także mieszkańcy, którzy zdecydowali się na nieselektywną zbiórkę odpadów. Będą oni mogli je wystawiać przed swoje posesje w dniu odbioru odpadów BIO.

1 komentarz

  • Link do komentarza gosposia czwartek, 28 lutego 2019 10:59 napisane przez gosposia

    Czy do tych pojemników będzie można wrzucać tylko trawę czy inne odpady (obierki jarzynowe i owocowe) także?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane