piątek, 21 grudnia 2018 17:24

Gmina Gniezno z budżetem i nowym skarbnikiem

 
Gmina Gniezno z budżetem i nowym skarbnikiem fot. Rafał Wichniewicz

Ostatnie dni grudnia to czas przyjmowania budżetów na kolejny rok, dokonywany przez wszystkie samorządy. Gmina Gniezno od lutego będzie miała też nowego skarbnika.

Nad projektem budżetu samorządu gminnego radni pochylili się 20 grudnia na trzeciej sesji nowej kadencji. Łączna kwota zaplanowanych dochodów Gminy Gniezno w przyszłym roku wynosi 53 mln 662 tys. złote, a wydatki planowane są na kwotę 60 mln 332 tys. złotych.

Wśród tych ostatnich wyróżniają się wydatki majątkowe w kwocie 16 mln 16 tys. złotych, z czego dwa projekty są dofinansowywane środkami z UE na kwotę 5,6 mln złotych. Spośród zaplanowanych zadań majątkowych 500 tys. złotych przeznaczone jest na sieć wodociągową do kilku działek, a także sieć kanalizacyjna w Oborze, Obórce i Braciszewie. Wśród kolejnych zadań są inwestycje drogowe (1 mln 690 tys. zł), dotyczące budowy lub przebudowy kilkunastu odcinków dróg, a także przebudowy chodników (770 tys. zł). Najdroższym jest wciąż realizowana inwestycja zespołu szkolno-przedszkolnego w Zdziechowie, która doczeka się budowy gmachu głównego. Poza tym wykonanych zostanie szereg innych zadań, zaplanowanych w budżecie. Realne zadłużenie na koniec 2018 roku, wynikające z już zaciągniętych kredytów i pożyczek, wyniesie 21 mln 935 tys. złotych. Radni jednogłośnie podjęli uchwałę budżetową.

Następnie radni odwołali z funkcji skarbnika Barbarę Kanoniczak, która 6 grudnia złożyła wniosek o odwołanie jej z pełnionej funkcji z dniem 31 stycznia 2019 roku. Jednocześnie podjęli uchwałę o powołaniu na to stanowisko z dniem 1 lutego 2019 roku Ewę Kaźmierską. Nowy skarbnik Gminy Gniezno posiada 19-letni staż pracy w Regionalnej Izbie Obrachunkowej, a od 2019 roku pracuje na stanowisku starszego inspektora Wydziału Kontroli Gospodarki Finansowej w RIO.

1 komentarz

  • Link do komentarza Stefan12 piątek, 21 grudnia 2018 19:58 napisane przez Stefan12

    13% deficytu to szaleństwo!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane