Wydrukuj tę stronę
czwartek, 20 grudnia 2018 21:36

Ślisko na drogach

 
Ślisko na drogach źródło: OSP Witkowo

Opady śniegu występujące od wczesnych godzin popołudniowych sprawiły iż na terenie miasta utworzyło się sporo korków. Nie brakowało także kolizji.

Wszyscy, którzy od południowych godzin wybrali się swoimi samochodami w drogę ulicami Gniezna, na pewno w sporej części natrafili na utrudnienia, jakie powodowały panujące warunki atmosferyczne. W ciągu dnia na terenie miasta i powiatu doszło do licznych kolizji drogowych, jednak na szczęście w większość z nich była niegroźna.

Do groźniejszego zdarzenia doszło około 14:45 w Żelazkowie, gdzie na skrzyżowaniu szosy witkowskiej z drogą prowadzącą do Kędzierzyna doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Na miejscu pomocy udzieliła OSP Witkowo, a podróżnych przebadał zespół ratownictwa medycznego.

Półtora godziny wcześniej z zimowymi warunkami na drodze nie poradził sobie także samochód terenowy Humvee wojsk amerykańskich, który zjechał z drogi do rowu w Maleninie niedaleko Witkowa. Na miejscu interweniowała OSP Witkowo, jednak nikt nie wymagał pomocy medycznej. 

Do zdarzenia doszło też około godziny 19:00 w Wymysłowie na drodze krajowej nr 15, gdzie miało miejsce dachowanie pojazdu. Na miejscu interweniowała OSP Trzemeszno.

źródło: OSP Witkowo, OSP Niechanowo i OSP Trzemeszno

Galeria

1 komentarz