czwartek, 13 grudnia 2018 12:55

Wspólne działania Policji, Straży Leśnej oraz ITD

 
Wspólne działania Policji, Straży Leśnej oraz ITD źródło: KPP w Gnieźnie

Służby w okresie przedświątecznym zwracają szczególną uwagę na wykroczenia i przestępstwa związane z kradzieżami choinek, wykroczeń w ruchu drogowym m.in. wjazdu pojazdem do lasu oraz kłusownictwa zwierzyny leśnej.

Funkcjonariusze z Komisariatów Policji w Czerniejewie i Kłecku, Posterunku Policji w Nekli, Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu wspólnie ze funkcjonariuszami Straży Leśnej oraz Inspekcji Transportu Drogowego prowadzą działania związane z kradzieżami choinek w okresie przedświątecznym. Zmierzają one do ujawnia sprawców kradzieży oraz wykroczeń w ruchu drogowym. Jest to również czas kiedy wielu handlowców oferuje drzewka nie zawsze legalnie wycięte z lasu. Dlatego też funkcjonariusze straży leśnej, policji i ITD zwracają szczególną uwagę na osoby, które wycinają choinki z lasu, wjeżdżają samochodami do lasu a także kłusują. Policjanci patrolują także rejony przyległe do kompleksów leśnych.

Przypominamy iż kradzież drewna z lasu, którego wartość przekracza 500 zł jest przestępstwem i grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast zatrzymanie sprawcy kradzieży z drzewkiem o wartości mniejszej niż 500 zł może skończyć się mandatem karnym nawet 500 zł. Dlatego policjanci przypominają, że zarówno sprzedaż kradzionych drzewek, jak i ich zakup prowadzą do odpowiedzialności karnej za przestępstwo lub wykroczenie.

źródło: KPP w Gnieźnie

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane