poniedziałek, 03 grudnia 2018 13:00

Obaj uczestnicy nocnego wypadku będą ukarani

 

Za niedzielne zdarzenie drogowe, które miało miejsce na ul. Gdańskiej, odpowiedzą obaj kierowcy. Jeden z nich nie miał prawa jazdy.

Przypomnijmy iż do zdarzenia doszło 2 grudnia, około 0:30 w nocy, o czym informowaliśmy wkrótce po zdarzeniu. Jak wynika z obecnie już oficjalnych ustaleń policji, kierujący samochodem ciężarowym marki Scania (pługopiaskarka), 56-letni mieszkaniec gminy Trzemeszno, jadąc prawym pasem ruchu podczas zawracania nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu w tym samym kierunku samochodowi marki Audi A4, którym kierował 18-letni mieszkaniec Gniezna. 

Poszkodowany z samochodu osobowego, wraz z dwoma pasażerkami oddalił się z miejsca zdarzenia i udał do szpitala w Gnieźnie - tam zastali ich policjanci. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości 18-latka wykazało 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. Po zaopatrzeniu przez lekarza cała trójka została zwolniona do domu.

Kierowca piaskarki odpowie teraz za spowodowanie kolizji drogowej, kierowca Audi za jazdę w stanie nietrzeźwości i bez stosownych uprawnień.

źródło: KPP w Gnieźnie

3 komentarzy

  • Link do komentarza Anna wtorek, 04 grudnia 2018 16:45 napisane przez Anna

    Szczęście w nieszczęściu że piaskarkę prowadził tak nieumiejętnie ,, niby doświadczony,, kierowca! No i ten manewr no mistrzostwo... ALE... gdyby nie on to sprawca ,,18latek,, mogliby zabić ludzi wracających z imprezy a nawet całe rodziny bo mieliśmy już taki przypadek w styczniu.

  • Link do komentarza mieszkaniec poniedziałek, 03 grudnia 2018 15:37 napisane przez mieszkaniec

    18 lat i bez wyobraźni, po pijaku, dwójka pasażerów czy tez pijani, pozwolili kierować - a gdyby zamiast dużej piaskarki byłby rowerzysta, pieszy inny uczestnik ruchu....powinien mieć zakaz przystąpienia do kursu prawa jazdy dożywotnio, a koledzy współwinni jeśli posiadali prawko odebrać...

  • Link do komentarza Koryfeusz poniedziałek, 03 grudnia 2018 13:36 napisane przez Koryfeusz

    18 lat a taki bezmyślny. Nie miał prawka i jeszcze wypił. Co on sobie myślał? Zaszpanować chciał? Niby dorosły, a zachował się jak dziecko. Kara powinna być surowa.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane