czwartek, 22 listopada 2018 14:36

Areszt dla włamywacza

 
Areszt dla włamywacza archiwum redakcji

Policjanci zatrzymali 34-letniego trzemesznianina, któremu śledczy zarzucają popełnienie trzech przestępstw. Mężczyzna decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu. 

Policjanci z komisariatu w Trzemesznie od pewnego czasu zajmowali się sprawami przestępstw, do których doszło na końcu lipca br. oraz pod koniec października tego roku. W sprawach tych funkcjonariusze gromadzili materiał dowodowy. Prowadzone czynności wykazały, że sprawcą tych przestępstw jest 34-letni mieszkaniec Trzemeszna.

W niedzielę 18 listopada 2018 roku policjanci z Trzemeszna wspólnie z funkcjonariuszami operacyjnymi z Gniezna zatrzymali podejrzewanego. Śledczy przedstawili mężczyźnie zarzuty  - pierwszy dotyczący kradzieży z włamaniem do jednego z salonów fryzjerskich w Trzemesznie. Po włamaniu, sprawca z wnętrza salonu ukradł pojemnik z pieniędzmi. Kolejny zarzut dotyczy usiłowania kradzieży z włamaniem do jednej ze szkół w Trzemesznie. W tym przypadku sprawca uszkodził dwie kamery monitoringu i dwa okna. Wartość strat wyceniono na 2400 zł. Ostatni zarzut dotyczył stosowania przemocy wobec funkcjonariuszy Policji.

Sąd Rejonowy w Gnieźnie przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Mężczyzna był już wcześniej notowany przez Policję.

źródło: KPP w Gnieźnie

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane