środa, 21 listopada 2018 17:37

Jest coraz zimniej - nie bądźmy obojętni

 
Jest coraz zimniej - nie bądźmy obojętni archiwum redakcji

Wraz z coraz niższymi temperaturami, w różnych pustostanach oraz na klatkach schodowych w blokach, zaczynają się pojawiać bezdomni. Służby zaczynają kontrolę tego typu miejsc.

To apel, który pojawia się co roku, a który może pomóc ocalić ludzkie życie. Wraz z utrzymującą się już zimową aurą, a przy tym niskimi temperaturami, osoby bezdomne, które nie chcą korzystać z możliwości udania się do schroniska, zaczynają lokować się w pustostanach oraz na klatkach schodowych w blokach. Służby apelują o reagowanie w sytuacji, kiedy widzi się takie osoby leżące na dworze, gdyż mogą potrzebować pomocy. Gnieźnieńska Straż Miejska już rozpoczyna kontrole miejsc, w których najczęściej bezdomni przebywają

- Codziennie rano pierwszym zadaniem dla patrolu jest odwiedzenie wszystkich tych miejsc, które są nam znane, a w których przebywają osoby bezdomne, aby sprawdzić przede wszystkim ich stan zdrowia i przekonać ich do tego za każdym razem, by skorzystali z ośrodków pomocowych, czyli schroniska bezdomnych - mówi Tomasz Francuszkiewicz, komendant Straży Miejskiej. 

Poza funkcjonariuszami, dwa razy w tygodniu patrolom towarzyszą także pracownicy MOPS-u, którzy również starają się przekonać te osoby do pomocy. Tej zimy z takich możliwości nie skorzystały żadne osoby, ale w ubiegłym sezonie było kilka przypadków osób, które zdecydowały się pójść do schroniska. Nie brakowało także i takich sytuacji, kiedy te osoby musiały najpierw trafić do szpitala.

1 komentarz

  • Link do komentarza emeryt czwartek, 22 listopada 2018 14:43 napisane przez emeryt

    mają wybór iśc do noclegowni. Jak nie chcą to ich problem. Szkoda pieniedzy na pomoc komuś kto nie chce jej dostać.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane