czwartek, 18 października 2018 13:52

Akcja antyterrorystów w PWSZ

 
Akcja antyterrorystów w PWSZ źródło: KPP w Gnieźnie

Do szkoły wtargnęli uzbrojeni mężczyźni. Padły strzały i wzięli zakładników. Do akcji wkroczyli policjanci z Grupy Realizacyjnej którzy zatrzymali przestępców - taki był scenariusz ćwiczeń, które zostały przeprowadzone w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej.

Ćwiczenia przeprowadzono w środę, 17 października 2018 roku. Wówczas też dyżurny, po otrzymaniu zgłoszenia o wejściu na teren szkoły terrorystów, którzy dodatkowo mieli wziąć zakładników, natychmiast wysłał na miejsce policjantów. W pierwszej kolejności przeprowadzono ewakuację studentów i kadry naukowo-dydaktycznej z budynków PWSZ.

Następnie stróże prawa zabezpieczyli teren wokół szkoły, wyznaczyli rejon bezpieczeństwa. Po tym do akcji wkroczyli policjanci wchodzący w skład Grupy Realizacyjnej, która wyposażona w specjalistyczny sprzęt dokonała przeszukania poszczególnych pomieszczeń. W działaniach pomogli też strażacy, którzy ułatwili prowadzenie za pomocą dostępnej drabiny mechanicznej. Zgodnie z planem policjanci odbili zakładników i zatrzymali terrorystów. 

Dodatkowo podczas przeszukiwana  pomieszczeń został znaleziony ładunek wybuchowy, który . Został on przetransportowany na zewnątrz budynku, gdzie policjanci dokonali jego neutralizacji.

Tego typu ćwiczenia to doskonała okazja do zweryfikowania sprawności w działaniu wszystkich służb. Dzięki nim uczestnicy i policjanci są doskonale przygotowani do sytuacji, które mogą zdarzyć się naprawdę.Podczas podsumowania akcji policjanci apelowali do studentów o czujność i żeby nie lekceważyli zagrożeń.

źródło: KPP w Gnieźnie

1 komentarz

  • Link do komentarza Rychu czwartek, 18 października 2018 14:59 napisane przez Rychu

    Zajebisty samochód i ubrania antyterrorystów. Co z tego ze ćwiczenia. Ćwiczenia powinny być pokazowe w najlepszej jakosci sprzecie i ubraniach, zeby społeczeństwo czuło sie bezpiecznie. A taki grat VW to nie wiadomo czy na akcje dojedzie...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane