środa, 17 października 2018 15:58

Uprawiał konopie indyjskie - został zatrzymany

 
Uprawiał konopie indyjskie - został zatrzymany źródło: KPP Gniezno

Policjanci z Kłecka i Gniezna zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich i zabezpieczyli 8 krzaków. Przestępczym procederem zajmował się 29-letni mieszkaniec. Mężczyzna usłyszał już zarzut naruszenia ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

W dniu 15 października br. na trop nielegalnej uprawy konopi indyjskich wpadli policjanci z Kłecka oraz Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie. Z zebranych informacji wynikało, że prowadził ją 29-letni mieszkaniec Gminy Kłecko.

Funkcjonariusze przeszukali miejsce zamieszkania mężczyzny i nieopodal domu, w zaroślach znaleźli osiem krzewów wysokości nawet do 2 metrów.

Policjanci zabezpieczyli krzewy - wstępne badania potwierdziły, że zabezpieczone rośliny to konopie indyjskie. Sprawca został zatrzymany, a w toku prowadzonego postępowania stróże prawa zatrzymali również 32-letniego mieszkańca gminy Kłecko, który posiadał niewielką ilość marihuany pochodzącą od wcześniej zatrzymanego 29-latka.

Funkcjonariusze przesłuchali mężczyzn. Obydwaj usłyszeli zarzuty dotyczące posiadania środków odurzających. Mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Jeżeli okaże się, że z zabezpieczonych krzaków można wytworzyć znaczną ilość narkotyków, możliwa będzie zmiana kwalifikacji czynu na surowszą.

źródło: KPP Gniezno

2 komentarzy

  • Link do komentarza Ak-47 piątek, 19 października 2018 18:52 napisane przez Ak-47

    "Ostroznoaci nigdy dosyc" ;)

  • Link do komentarza Koryfeusz środa, 17 października 2018 17:11 napisane przez Koryfeusz

    8 krzaków tej rośliny to żadna wielka plantacja i niewielka ilość przy sobie to też nic takiego. Temu zatrzymanemu za posiadanie pewnie sprawę umorzą, a ten co uprawiał roślinki niestety będzie musiał odpowiedzieć. Gdyby to był legalny biznes to rolnicy by zarobili, a i Państwo także z podatków. Niestety zamiast tego ludzie trują się dopalaczami, nad którymi nie ma się kontroli. W przypadku legalnej marihuany była by kontrola państwowa nad jakością tak jak w przypadku legalnego alkoholu. Ktoś w końcu musi zmienić te przepisy dotyczące marihuany.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane