wtorek, 16 października 2018 10:24

Młody kierowca z punktami i bez „prawka” za nadmierną prędkość

 
Młody kierowca z punktami i bez „prawka” za nadmierną prędkość archiwum redakcji

Osiemnastoletni gnieźnianin jechał o 59 kilometrów na godzinę za szybko w terenie zabudowanym - "zarobił" punkty, mandat i pozbył się prawka na trzy miesiące.

W miniony poniedziałek 15 października około godziny 21:20 w miejscowości Mąkownica na terenie gminy Witkowo, policjanci z ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę peugeot. W miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h jechał on z prędkością 109 km/h. Za kierownicą samochodu siedział 18-letni gnieźnianin. Za popełnione wykroczenie młody kierowca został ukarany 400-złotowym mandatem, a na jego „konto” trafiło 10 punktów karnych. Ponownie będzie mógł wsiąść za kierownicę auta dopiero za trzy miesiące.

Pamiętajmy, że nie zawsze konsekwencje „łamania” przepisów ruchu drogowego ponoszą tylko ich sprawcy. W wielu przypadkach skutki nieodpowiedzialnych zachowań, odczuwają także inni uczestnicy ruchu drogowego, szczególnie ci niechronieni. Apelujemy więc o rozsądek przy „dodawaniu gazu”.

źródło: KPP w Gnieźnie

1 komentarz

  • Link do komentarza endriu wtorek, 16 października 2018 12:30 napisane przez endriu

    Nie jestem kierowcą ole wiadomo od kilku miesięcy że Polska Wieś i Mąkownica to miejsca w których Czają się policjanci.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane