Wydrukuj tę stronę
wtorek, 11 września 2018 12:23

Maria Suplicka oficjalnie kandydatką na wójta Gminy Gniezno

 
Maria Suplicka oficjalnie kandydatką na wójta Gminy Gniezno archiwum redakcji

Po długim czasie oczekiwania, jest już oficjalne potwierdzenie kandydatury Marii Suplickiej na stanowisko wójta Gminy Gniezno.

Przypomnijmy iż kilka tygodni temu informowaliśmy o kontrkandydacie dla obecnego włodarza gminy Włodzimierza Lemana z PSL, który nieprzerwanie sprawuje swoją funkcję od 2002 roku. W poprzednich wyborach musiał on zmierzyć się z Marcinem Makohońskim z PiS oraz Henrykiem Kryściakiem z KWW Przyjazna Gmina Gniezno, którzy jednak ulegli znacznej przewadze - Włodzimierz Leman zdobył wówczas 52,34% głosów, podczas gdy pozostali kolejno 25,47% oraz 22,19%. 

We wtorek 11 września swoją kandydaturę potwierdziła Maria Suplicka, która 21 października zamierza ubiegać się o stanowisko wójta z ramienia Gnieźnieńskiego Porozumienia Samorządowego. W swoim liście skierowanym do mieszkańców Gminy Gniezno zwraca się m.in. takimi słowami: - Najbliższe wybory samorządowe będą okazją do zapoczątkowania procesu rozwoju gminy oraz zmiany stylu zarządzania. Zmiana ta oznaczać ma większą aktywność władz, liczniejsze inicjatywy na rzecz społeczności, usprawnienie procedur urzędowych, troskę o poprawę warunków życia mieszkańców i przede wszystkim lepszy kontakt z nimi. Gmina Gniezno od lat przeżywa czas stagnacji. Brakuje wizji rozwoju, wyraźnej koncepcji urbanistycznej, która nadałaby kierunek polityce przestrzennej oraz jasno sprecyzowanych celów korzystania dla każdego mieszkańca - pisze Maria Suplicka na swoim Facebooku. List ten opublikował także komitet wyborczy Przyjazna Gmina Gniezno, który również zarejestrował się i zamierza wystawić swoich kandydatów - tylko do Rady Gminy. 

Patrząc na stosunek głosów z 2014 roku w konkretnych okręgach gminy, a także rezultat sprzed czterech lat, pokazujący iż prawie połowa mieszkańców chciała zmiany na stanowisku wójta, można stwierdzić iż w październiku czeka nas w tym samorządzie gorący czas wyborczy. Oczywiście, o ile nie pojawi się żaden inny kontrkandydat.

3 komentarzy