poniedziałek, 27 sierpnia 2018 15:32

PKS odwołał połączenia, a podróżni na nie czekali...

 
PKS odwołał połączenia, a podróżni na nie czekali... fot. Rafał Wichniewicz

W minioną sobotę i niedzielę autobusy Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej kursowały jedynie do granic Gminy Gniezno. Dlaczego? Nie wiadomo.

Sytuacja zaskoczyła sporą grupę pasażerów, którzy w miniony weekend nie uświadczyli informacji o odwołaniu połączeń - chyba, że weszli na stronę PKS Gniezno i dojrzeli krótką notatkę na ten temat. Przewoźnik bowiem w piątek 24 sierpnia poinformował iż w dniach 25 i 26 sierpnia połączenia zostają zawieszone: - Komunikacja będziesz odbywała się tylko w pełnym zakresie na liniach komunikacji gminy Gniezno, jak i również na linii Gniezno - Ustronie Morskie w obie strony. Natomiast pozostała komunikacja zostaje zawieszona (pisownia oryginalna - przyp. red.).

O tym, że sytuacja zaskoczyła podróżnych, można było się przekonać na dworcu PKS, gdzie w sobotę 25 sierpnia spotkaliśmy osoby, chcące udać się w rozkładowe kursy na terenie powiatu lub poza jego granicami - niestety, na tablicach nie ujrzeli informacji o ich odwołaniu, która znajdowała się na stronie. O całej sytuacji dowiadywali się dopiero od nas, nie kryjąc przy tym zaskoczenia.

W sprawie próbowaliśmy skontaktować się z przewoźnikiem w poniedziałek 27 sierpnia. Niestety, mimo dwukrotnych prób uzyskania informacji o powodach takiego obrotu sprawy, nie udało się nam otrzymać odpowiedzi. Według naszych nieoficjalnych informacji w tle pojawiają się problemy finansowe spółki, która od dłuższego czasu próbuje pozyskać środki m.in. z dzierżawy placu manewrowego oraz pomieszczeń w budynku administracyjnym przy ul. Kolejowej.

7 komentarzy

 • Link do komentarza ciekawy świata czwartek, 30 sierpnia 2018 11:58 napisane przez ciekawy świata

  Pomysłów dużo . I dobrze. A teraz pytanie kto je zrealizuje? Kto z komentujących wystartuje w najbliższych wyborach samorządowych? Kto ma tyle odwagi ? avalon ? Obserwator ?

 • Link do komentarza wyborca czwartek, 30 sierpnia 2018 10:00 napisane przez wyborca

  Ad. Tomasz, Budasz nie odpowiada za PKS, ale powinien byc stymulatorem wwszlkich uslug dla mieszkancow miasta, którym z wlasnej woli zarządza. Wyborcy powierzyli mu mandat nie w celu zakładania królikarni, a w celu organizowania życia gnieźnian na przyzwoitym poziomie na każdej płaszczyźnie. Dlatego nie powinno mu byc obcy transport mieszkanców, powinien także zatroszczyc sie o warunki dworca PKP, które są skandaliczne i jego zadaniem jest pukać wszedzie do tych instytucji, które są za to odpowiedzialne.

 • Link do komentarza Tomasz środa, 29 sierpnia 2018 20:45 napisane przez Tomasz

  Do Aaaaaaa co Ty wypisujesz ? A czy UM odpowiada za PKS ? NAJPIERW DOCZYTAĆ A POTEM COŚ KOMENTUJ!

 • Link do komentarza Aaaaaa środa, 29 sierpnia 2018 12:53 napisane przez Aaaaaa

  No właśnie.... Zamiast dbać o mieszkańców o reagować z wyprzedzeniem Pan Budasz teraz już tylko dba o swoją kampanię. No przecież on PKSem nie jeździ.

 • Link do komentarza Obserwator wtorek, 28 sierpnia 2018 07:03 napisane przez Obserwator

  To że tak się to skończy było wiadomo od dłuższego czasu ( pogarszająca sie sytuacja ekonomiczna spółki).
  Dziwić może brak reakcji organu odpowiedzialnego za transport publiczny w powiecie gnieźnieńskim ( Starostwo Powiatowe).
  Polecam wizytę odpowiedzialnych urzędników Starostwa w PKS Bielsko Biała gdzie starostwo wspólnie z okolicznymi gminami potrafiły zorganizować w miarę sprawny system komunikacyjny w powiecie.

 • Link do komentarza ssssssss wtorek, 28 sierpnia 2018 00:29 napisane przez ssssssss

  Matko Boska Częstochowska do czego prowadzi ta koalicja PO SLD ????????Spółka Miejska w której prezio zarabia krocie nie służy mieszkańcom!!!!!!! W całej Polsce spada bezrobocie a prezydent Gniezna zabiera ludziom pracę. Postaw pan jeszcze tuzin królików, makietki, serwetki i pierdetki a ludzi wyślij za pracą do Poznania, Wrześni lub najlepiej do Angeli Merkel ona łasa na imigrantów.

 • Link do komentarza avalon poniedziałek, 27 sierpnia 2018 17:38 napisane przez avalon

  Dlatego uważam, ze ten jeden z ostatnich w kraju PKSów powinien przestać istnieć. Miejsce tego skansenu powinno zająć nowe przedsiębiorstwo zarządzane przez miasto, powstałe z połączenia MPK i trupa PKS - Gnieźnieńskie Linie Autobusowe. Działałoby wg spójnej taryfy i systemu biletowego na terenie powiatu gnieźnieńskiego i wrzesińskiego zapewniając komuniakcję miejską w Gnieźnie i Wrześni oraz podmiejska do sąsiednich gmin.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane