czwartek, 02 sierpnia 2018 09:19

Pozostawił psy w samochodzie na upale

 
Pozostawił psy w samochodzie na upale źródło: KPP Gniezno

Policja apeluje, szczególnie do osób dorosłych, by uważać na swoich podopiecznych podczas podróży samochodem, w trakcie trwających upałów.

Funkcjonariusze ostrzegają, że nawet jeśli wydaje się nam, że załatwienie jakiejś sprawy zajmie niewiele czasu, podczas upałów nawet na chwilę nie pozostawiajmy swoich podopiecznych samych w pojazdach. Przez brak rozwagi może dojść do narażenia ludzkiego życia. Taka troska powinna dotyczyć także zwierząt.

Wczoraj w Trzemesznie policjanci interweniowali w sprawie pozostawienia w samochodzie dwóch psów. Około godziny 18:00, kiedy na zewnątrz wciąż panowała wysoka temperatura, dyżurny gnieźnieńskiej policji otrzymał informację iż na ul. Toruńskiej w Trzemesznie w zamkniętym samochodzie znajdują się dwa psy, którym ze względu na wysoką temperaturę może grozić niebezpieczeństwo. Policjanci, którzy przyjechali pod wskazany adres, potwierdzili zgłoszenie. Bardzo szybko ustalili właściciela samochodu, który przybył na miejsce i zaopiekował się zwierzętami. Mężczyzna został w tym przypadku pouczony.

Pozostawienie czworonogów w wysokiej temperaturze w aucie to znęcanie się nad zwierzęciem, za które zgodnie z ustawą grozi kara nawet do 2 lat więzienia.

źródło: KPP Gniezno

1 komentarz

  • Link do komentarza Ewa czwartek, 02 sierpnia 2018 15:03 napisane przez Ewa

    Karać i jeszcze raz karać,pouczenie nic nie daje.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane