środa, 01 sierpnia 2018 12:39

Kontrolowali zachowania kierowców na przejazdach

 
Kontrolowali zachowania kierowców na przejazdach źródło: KPP Gniezno

Gnieźnieńscy policjanci przeprowadzili działania ukierunkowane na podniesienie bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych, a w szczególności na niestrzeżonych przejazdach. 

W trakcie działań mundurowi zwracali uwagę na kierujących oraz pieszych, którzy swoim zachowaniem powodowali niebezpieczne sytuacje, nie stosując się do obowiązujących przepisów. W związku z tym, policjanci informowali i przypominali o podstawowych zasadach poruszania się w obrębie przejazdów kolejowych.

Akcja miała na celu także podniesienie świadomości uczestników ruchu drogowego na temat zagrożeń związanych z nieprawidłowymi zachowaniami kierujących i pieszych przy przejazdach, czy przechodzeniu przez torowiska oraz przypomnienie przepisów z tym związanych. Jak informowali funkcjonariusze, obecność sygnalizacji oraz rogatek nie upoważnia kierowców do tego, by nie zachowywali szczególnej ostrożności podczas przejeżdżania przez torowisko.

Podczas przeprowadzonych działań funkcjonariusze skontrolowali 32 pojazdy oraz ujawnili 9 wykroczeń.

źródło: KPP w Gnieźnie

1 komentarz

  • Link do komentarza szofer czwartek, 02 sierpnia 2018 23:41 napisane przez szofer

    I co z tej lekcji wyszło? Ano tyle, ze doszło nazajutrz do tragedii . Takie kontrole nie nauczą ludzi odpowiedzialności. Profilaktyka powinna być prowadzona inaczej, a jak? Nie wiem, ale na pewno nie takimi wyrywkowymi kontrolami.Powinny być artykuły w mediach, może jakaś akcja ulotkowa, a na pewno trzeba zabrać się za te wszystkie kursy prawa jazdy, bo tam nie uczulają na takie zjawiska.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane