czwartek, 02 sierpnia 2018 11:07

Bezdomny rzucił się na ratowników. To już kolejny jego atak

 
Bezdomny rzucił się na ratowników. To już kolejny jego atak źródło: Oczami kierowcy MPK Gniezno

Ten sam mężczyzna, to samo osiedle, choć okoliczności inne. W minioną niedzielę ratownicy medyczni zostali wezwani do mężczyzny, który leżał na przystanku przy ul. Gdańskiej. Ten ich zaatakował i znieważył.

Zdarzenie miało miejsce w niedzielne popołudnie, około godziny 16:30. O tej godzinie gnieźnieńscy policjanci zostali powiadomieni o mężczyźnie, który miał leżeć na przystanku na ławce. Jak się okazało, do czasu przyjazdu policji, na miejsce przybył zespół ratownictwa medycznego - wówczas mężczyzna stał się agresywny: - Poprzez szarpanie za odzież i drapanie naruszył nietykalność cielesną dwóch ratowników medycznych, podczas gdy oni próbowali wykonać na miejscu badania jego stanu zdrowia. W trakcie tego mężczyzna także znieważył obu ratowników. W związku z tym został on zatrzymany przez policjantów z referatu patrolowo-interwencyjnego - przekazała asp. sztab. Anna Osińska, rzecznik prasowy KPP w Gnieźnie. 

Jak się okazuje, jest to ten sam napastnik, który pod koniec czerwca napadł na kierowcę autobusu MPK na ul. Biskupińskiej. Przypomnijmy iż wówczas 57-latek, bez stałego miejsca zamieszkania, został poproszony o opuszczenie pojazdu z uwagi na jego uciążliwy zapach, przeszkadzający pasażerom. Wówczas mężczyzna wdał się w szarpaninę z kierowcą, w trakcie której wyciągnął scyzoryk i zaczął nim grozić. Sytuację wówczas uratował jeden z przechodniów, który wszedł do pojazdu i wówczas napastnik opuścił pojazd. Wkrótce jednak także został zatrzymany przez policjantów.

W związku z ostatnim zdarzeniem na ul. Gdańskiej, sprawa została włączona do postępowania związanego z atakiem na kierowcę MPK, a napastnik ma zostać objęty codziennym dozorem policyjnym. To jednak nie uspokaja osób, które już miały z nim do czynienia. Po tym, jak na stronie Oczami kierowcy MPK Gniezno umieszczono post o ostatnim jego zachowaniu na ul. Gdańskej, sprawę skomentowało kilku znających go gnieźnian.

Waldemar - bo takie imię nosi napastnik - jest postacią znaną mieszkańcom sporej części Winiar także jako "Rusek" oraz "Pan Radyjko": - Miałam nieprzyjemność poznać tego osobnika w sklepie. Gość podnosi łapy nawet na osoby, które kompletnie nie rozumieją o czym on gada - pisze pani Małgorzata. - No właśnie na takich ludzi nie ma "bata" a na normalnego człowieka zaraz znalazłby się paragraf tym bardziej że to pewnie nie pierwsza interwencja policji w sprawie tego pana - stwierdza pan Tomasz. - On stanowi takie zagrożenie że idąc obok lepiej zmienić kierunek drogi, kiedyś wymachiwał nożem na przestanku w starsze państwo, a później wsiadając do autobusu zrobił sobie imprezę z denaturatem - wspomina pani Sandra. 

Obawy mieszkańców w powyższej sprawie wydają się jak najbardziej uzasadnione, tym bardziej iż ostatnie dwa ataki dzieli zaledwie miesiąc, a mężczyzna mimo to wciąż przebywa na wolności. 

27 komentarzy

 • Link do komentarza Figo Fagot środa, 15 sierpnia 2018 05:23 napisane przez Figo Fagot

  Waldek to gość na 1 liścia. Dziwię się, że w ogóle trzeba było się z nim szarpać. Pewnie usłyszał kilka przykrych słów dotyczącego jego stanu bezdomności a co za tym idzie braku zamiłowania do używania mydła. Pewnie wyszedł z siebie i wyciągnął gadzeta którego, pewnie miał problem utrzymać będąc pod wpływem fioletowego nektaru życia.

 • Link do komentarza toniczek85 piątek, 10 sierpnia 2018 08:43 napisane przez toniczek85

  Panie Janie, wszystko w porządku? Lewica z PO? Może liberałowie z Prawicy Rzeczpospolitej? Z PO taka lewica jak z Ciebie sprawny obserwator rzeczywistości

 • Link do komentarza humanista środa, 08 sierpnia 2018 15:24 napisane przez humanista

  wyborco/ nie pisałem o Panu Prezydencie, a o kandydacie na prezydenta /sarkazm /.
  Proszę czytaj ze zrozumieniem.

 • Link do komentarza Gawron środa, 08 sierpnia 2018 07:03 napisane przez Gawron

  Takie pytanie jak dla mnie powinno paść. To ważna informacja. Waldek zasłynął już wcześniej z lekcewazacego stosunku do wszystkiego stawiając klocka przed skrzyżowaniem na winiarach, trzymając się zręcznie sygnalizatora w pozycji godowej szympansa.

 • Link do komentarza Gminny niedziela, 05 sierpnia 2018 18:19 napisane przez Gminny

  Bezdomny Waldemar pojawił się ponownie na pętli autobusowej na Wełnicy, ręce opadają, dzwoniłem na Policję a tam padło pytanie czy jest agresywny,

 • Link do komentarza Jan niedziela, 05 sierpnia 2018 12:10 napisane przez Jan

  Sprawa jest prosta. Gdyby rzucił się na księdza, nie mówiąc już, biskupa, przecież Gniezno ma ich wielu, reakcja władz byłaby natychmiastowa. W przypadku policjanta, to już nie taka jasna sprawa. Policjanta można obrażać. A ratowników medycznych ? Tym można grozić, używać niecenzuralnych słów, drapa itd. Może być i tak, ze facet ma AIDS'a i może ich pozarażać. Ciekawe, że pobłażliwość w odniesieniu do takich bandytów ze strony władz jest b. duża. Niezależnie, czy rządzi lewica z PO czy prawica z PIS. No, gdyby by rzucił się na jakiegoś ministra z PIS'u czy nie daj boże, prezydenta, przecież najwyższe władze nierzadko bywają w Gnieźnie, od razu byłaby reakcja ochrony. A tak trzeba czekać, póki kogoś nie ZABIJE. Tak się zastanawiam: są różne protesty" "Demokracja !!! Konstytucja !!!". I co, jest lepiej, gorzej niż np. za PO ? te same problemy. A może ci rożni KOD-owcy, "Obywatele RP" zaczęliby protestować przeciwka takim bandziorom jak ten cały WALDEMAR. Żądać utworzenia dla takich obozów CIEŻKIEJ pracy do końca życia ? Przecież brakuje chętnych do pracy. Żadnego alkoholu, narkotyków, ciężka praca 10 godzin na dobę. Bez możliwości porozumiewania się z innymi. Niech pozostanie ze swoimi myślami.

 • Link do komentarza emykfrs@wp.pl sobota, 04 sierpnia 2018 13:30 napisane przez emykfrs@wp.pl

  Właśnie nikt nie zmusza nikogo do sięgania po alkohol. Jesteś hazardzista masz depresję czy nie radzisz sobie życiowo rób do 67 la a dostaniesz ubogą emeryturę. Chlej na umór połóż się kilka razy na dziekanke i renta piracka- a co tam na alkohol starczy. Takie mamy traktowanie obywateli.

 • Link do komentarza Jam_Jest sobota, 04 sierpnia 2018 09:05 napisane przez Jam_Jest

  @:Magda:
  ************
  p. Magdo, dlatego, że kiedyś bardzo dawno temu, jakiś "głupek" wymyślił, że alkoholizm to choroba, a nie uzależnienie. Dlatego, dopóki takie sytuacje będą się zdarzały, dopóty my podatnicy będziemy za to płacić.

 • Link do komentarza Gryza piątek, 03 sierpnia 2018 23:08 napisane przez Gryza

  do Magda: Jak na wytrzeźwienie? Zaatakował Ratowników więc mieli prawo zgłosić zawiadomienie i facet do zatrzymania. Czyżby nie skorzystali ze swoich praw? Jeśli tak to nie dziwię się, że byle obszczymurek robi sobie co chce. Nawet na dziekankę go nie zabrali. Czyli nikt nie poczuł się dotknięty? No to co z tego za halo się robi? To tak jakby się nic nie wydarzyło skoro żadnych sankcji.

 • Link do komentarza mareczek piątek, 03 sierpnia 2018 22:21 napisane przez mareczek

  Wąż zbrojony olejowy by załatwił sprawę ,zabrać gościa na przejażdżkę to by wiedział ,że trzeba być normalnym. Facet ewidentnie chce iśc do kryminału tylko nie wie co zrobić i szuka zaczepki.

 • Link do komentarza czytelnik piątek, 03 sierpnia 2018 21:42 napisane przez czytelnik

  Nie macie w sobie za grosz miłosierdzia. Alkoholizm to choroba i należy ją leczyć. I nie bardzo rozumiem wasze głupie komentarze o kosztach, o smrodzie itd. Są odpowiednie służby, one jak widać pracują źle i należy egzekwować od wszystkich po kolei wywiązywania się z obowiązków, a nie zrzucać robotę na kolegę. Pijak czy śmierdziel, to także człowiek. I jak psu zupa należy się jemu wszechstronna pomoc Jak nie chce jej sam, to jest od tego sąd. A jeżeli jest w dodatku niebezpieczny dla otoczenia, to ja naprawdę nie rozumiem tej całej dyskusji!

 • Link do komentarza Koryfeusz piątek, 03 sierpnia 2018 19:53 napisane przez Koryfeusz

  Magda, zacznij myśleć logicznie. Czy jeśli on nie trafi na Dziekankę to będziesz miała więcej pieniędzy w portfelu? Nie, więc czym się przejmujesz? Człowiek powinien trafić tam gdzie to konieczne.

 • Link do komentarza Obvi piątek, 03 sierpnia 2018 19:08 napisane przez Obvi

  Policja? Dobre sobie przecież oni nie mają czym piernac. 1 patrol na całe miasto z interwencjami Skorzęcin, Trzemeszno bo nockę już nie ma kogo wystawić. Już społeczeństwo odczuwa braki w Policji. Godzina dojazdu na interwencje to już standard. Poczekajmy aż będą noże chodziły w ruch czy pięści 500 m od komisariatu a dojazd potrwa godzinę na gotowe zwłoki. Jeszcze doczekamy się zamknięcia lini i dyżurny wraz z kontrolnym zapierniczac będą na interwencje. Czuć bąki...

 • Link do komentarza Pomogę ci przeżyć nie pozwolę by karetka cie nie zabrała piątek, 03 sierpnia 2018 19:02 napisane przez Pomogę ci przeżyć nie pozwolę by karetka cie nie zabrała

  Magda każda osoba od której wyczuwalna jest woń denaturatu samą zresztą przyznaje że Blue aice spozywala a właściwie jest w ciągu niebieskiego szczęścia nigdy nikt nie weźmie do wytrzezwienia. Denaturatu nie jest alkoholem spożywczym to trucizna od której umierają ludzie. Jeśli taki szlachcic się przekreci w Blu wozie prokuratora masz na głowie. Przyjdź przepracuj tydzień będziesz rzygać tymi jegomosciami i zwolnisz się szybciutko. I jeszcze znajdzie się drugi domator koloru który zgłosi że go pobilas i staniesz się przestępcą z jestem w całym kraju. Nikt normalny dbający o swoje bezpieczeństwo prawnej, zdrowie psychiczne i rodzinę nie weźmie na garba takiej szlachty i zresztą zasadnie. Samą niemożność dmuchniecia daje obraz jak jest taki człowiek zalany czyli dawką zagrażające życiu. Pozostaje tylko szpital a jak się nie chce bo zabrać to powód odmowy i niech się potem tłumaczę dlaczego puścili szlachcic żelaznego dawką śmiertelną papier przyjmie wszystko. Jak się jest obcykany w przepisach to nie ma możliwości by się wysluzac służbami.

 • Link do komentarza Magda piątek, 03 sierpnia 2018 16:25 napisane przez Magda

  ....takiego pana to na wytrzeźwiałkę a nie dziekanke!!! Dlaczego obywatele mają ponosić koszty jego uzależnienia?!?

 • Link do komentarza Jam_Jest piątek, 03 sierpnia 2018 10:00 napisane przez Jam_Jest

  Ad:Jogi:
  ***********
  Straż miejska tak jak policja powinna również być w t/z systemie 24 -o godzinnym pracy. Jestem codziennie na spacerze w mieście i jakoś nie mogę dostrzec przedstawiciela straży miejskiej, może być to podyktowane nie zbyt dużą frekwencją zatrudnienia, albo obecnie występującymi upałami.

 • Link do komentarza Do medyk czwartek, 02 sierpnia 2018 23:39 napisane przez Do medyk

  No to medyk dlaczego nie zabraliscie go na dziekanke przecież w waszej ocenie to jest czy się nadaje na szpital czy nie i zawsze taki jedzie karetka bo tylko lekarz jest w stanie ocenić czy wymaga leczenia czy nie. Mam nadzieję że nie było tak że komuś z karetki po prostu nie chciało się bo brzydko pachnie. Warto to zbadać bo to co się dzieje w Gnieźnie to czysta psychologia i jak komuś się nie chce pracować na karetkę czy w straży powinien zmienić pracę ba powinno się takim pomóc zmienić pracę by nie dostawali maniany.

 • Link do komentarza wyborca czwartek, 02 sierpnia 2018 23:37 napisane przez wyborca

  do humanisty - nie rozumiem twojego wpisu. Co mieszasz do sprawy prezydenta i jego dom? On ma stać na straży przepisów, a nie zbierać meneli do siebie. A jak jego urząd sobie nie radzi, to niech pozmienia dyrektorów i kierowników na takich, co potrafią robić porządek, a nie są tylko politycznie usposobieni. Polskie przepisy są dobre, sęk w tym, że sa nie przestrzegane, często bezczelnie łamane, ale także niestety często nieznane urzędnikom.

 • Link do komentarza Gnieznianin czwartek, 02 sierpnia 2018 21:41 napisane przez Gnieznianin

  Gdyby to normalny obywatel wymachiwal nozem to by zaraz się paragraf znalazł.
  Gniezno to jedno wielkie menelstwo, czy naprawdę nic się z tym nie da zrobić?? Okolice Witkowska/wrzesinska ??

 • Link do komentarza humanista czwartek, 02 sierpnia 2018 18:18 napisane przez humanista

  tutejszy/ zapewne kandydat na prezydenta sam zabrałby delikwenta do siebie:) Życie, to nie bajka.
  Australia już zaludniona, ale może inne miejsce należy wyznaczyć do pachnących inaczej !?

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane