piątek, 20 lipca 2018 13:00

Awanse dla policjantów w dniu ich święta

 
Awanse dla policjantów w dniu ich święta fot. Rafał Wichniewicz

Z okazji obchodzonej w lipcu 99. rocznicy powołania Policji Państwowej, kilkudziesięciu funkcjonariuszy z gnieźnieńskiej komendy otrzymało awanse na wyższe stopnie.

Uroczystości tradycyjnie rozpoczęły się od mszy świętej, odprawionej w kościele pw. św. Michała Archanioła, którą sprawował kapelan jednostki ks. Jacek Orlik. Tuż po nabożeństwie wszyscy udali się pod Pomnik Pamięci Policjantów Zamordowanych na Wschodzie, gdzie złożono kwiaty, upamiętniając tym samym poległych i zabitych funkcjonariuszy z gnieźnieńskiej komendy.

Druga część wydarzenia odbyła się w Starostwie Powiatowym, gdzie miało miejsce spotkanie połączone z wystąpieniami zaproszonych gości oraz wręczeniem awansów i nagród dla zasłużonych policjantów oraz pracowników administracji.

W trakcie uroczystości wręczono 88 aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne - w korpusie aspiranckim otrzymało je 32 funkcjonariuszy, w korpusie podoficerskim 50 policjantów, a w korpusie szeregowym 6. Ponadto, korzystając z tej wyjątkowej okazji, wicestarosta Jerzy Berlik wręczył dwa medale Milenium Zjazdu Gnieźnieńskiego - otrzymali je podkom. Mariusz Masłowski oraz st. asp. Krzysztof Socha. Wiceprezydent Jarosław Grobelny wręczył dwa Medale Koronacyjne, które otrzymał mł. insp. Artur Kusz oraz asp. sztab. Sławomir Henzel. Ponadto wręczono cztery pochwały dla pracowników cywilnych Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie. Ponadto kilku funkcjonariuszom przyznano też medale związkowe.

W imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, głos zabrał mł. insp. Jakub Gorczyński: - Wszystkim policjantom i pracownikom komendy w Gnieźnie życzę, by w powodzeniu wypełnianych zadań towarzyszyła satysfakcja i szczęście w życiu osobistym. Korzystając z okazji chciałbym podziękować za solidną pracę w pierwszym półroczu 2018 roku. Oceniając całokształt zadań w całym garnizonie Wielkopolski, wytypowane zostały jednostki, które osiągnęły najwyższy poziom i efekty pracy. Jest mi niezmiernie miło poinformować, że wśród tych jednostek wytypowana została Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie. Gratuluję i jednocześnie dziękuję za zaangażowanie wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom cywilnym, bo ta ocena to wynik ciężkiej pracy całej jednostki.

Mł. insp. Przemysław Kozanecki, komendant KPP w Gnieźnie zwrócił się do zgromadzonych słowami: - Dzisiejsze święto to doskonała okazja, by z perspektywy czasu odnieść się do historii wielu pokoleń policjantów, pełniących funkcję na tym terenie - naszych poprzedników. Ich zasług i poświęcenia, włączając w to także poświęcenie własnego życia - mówił, nawiązując do krótkiej uroczystości, która odbyła się w Parku Miejskim: - To jest również właściwy moment do świętowania i gratulowania wszystkim odznaczonym, awansowanym oraz wyróżnionym, do dziękowania za wasze zaangażowanie i służbę w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu. To także czas na to, by z optymizmem patrzeć z przyszłość, a na to pozwala mi codzienna służba w garnizonie, świadomość zaangażowania i poświęcenia gnieźnieńskich policjantów. To co roku tysiące interwencji, zabezpieczeń, tysiące prowadzonych spraw oraz innych czynności realizowanych na wysokim poziomie. Za tę pracę i służbę dziękuję - mówił mł. insp. Przemysław Kozanecki.

19 komentarzy

 • Link do komentarza Jogi środa, 25 lipca 2018 20:14 napisane przez Jogi

  Nawet jeśli Kukiz będzie reprezentował to samo co PIS to z Pewnością zadba o służby. Wiele osób krytykowało Macierewicza ale za jego Epizodu MON zyskał. Gdyby przez pół roku miał wpływ na Policję efekt taki sam. Czyli wypłata 1000+ i koniec problemów z chetnymi których obecne zarobki zniechęcają. Już teraz zwalniają się Policjanci na szkołach czy z kilkuletnim stażem.

 • Link do komentarza Jam_Jest środa, 25 lipca 2018 15:48 napisane przez Jam_Jest

  @:radca:
  ************
  ...absolutnie z panem się nie zgodzę. Jedno prawo dla wszystkich albo , "folwark Zwierzęcy " Orwella. Zapomniał pan czym Duda,oraz pozostała świta pis-u, kupowała sobie elektorat? Ja jeszcze pamiętam , panu natomiast to umknęło - szkoda?

 • Link do komentarza radca środa, 25 lipca 2018 14:53 napisane przez radca

  Panie, co innego wiek posła, z co innego wiek naważniejszego sędziego w kraju. Poza tym posłowie są wybierani z wyboru powszechnego, a to jest olbrzymia różnica, zatem porównanie Panskie jest w tym wypadku chybione.

 • Link do komentarza Jam_Jest środa, 25 lipca 2018 11:39 napisane przez Jam_Jest

  @:Figi Fagot:
  ***************
  Głosowanie na Kukiza to tak samo, jak zagłosować "ponownie" na PiS. Ten gościu jest jeszcze nie do końca zdecydowany, po której stronie sceny politycznej ma stanąć? Zresztą czy można powiedzieć o nim jako o polityku, który jest zorientowany w t/z sytuacji politycznej naszego kraju? Oprócz "jego pomysłu", o t/z (jowach), to raczej niczym specjalnym się nie zaznaczył w szeroko pojmowanej polityce, którą postanowił traktować jak scenę artystyczną, na której wyczyniał swoje "koncerty". Starzy wyjadacze, zajmujący miejsca na sali sejmowej, nie mają zamiaru oddać młodszemu pokoleniu władzy w ręce, sypią się ze zdrowiem tak fizycznym, jak i umysłowym, ale mimo to, pazurami korytko trzymają i wcale nie mają zamiaru odpuścić. Panią pr. Gerzdorf, postanowili przenieść w t/z - stan spoczynku, bo ukończyła 65 rok życia, ale sami swojego wieku, nie poddają pod ustawę o t/z wieku emerytalnym. Tak więc po prawdzie, to ilu z posłów i senatorów, już dawno jest po t/z wieku emerytalnym, a mimo to, nadal u władz?  https://crowdmedia.pl/zostane-politykiem-naplujcie-mi-ryj/
  *********************************************************************

 • Link do komentarza Alex środa, 25 lipca 2018 10:48 napisane przez Alex

  Do Figi i tam coś jeszcze - Kukiz niech wraca na estradę, nic mądrego nie wymyslił, a jego ferajna glosuje często przeciw społeczenstwu. Polska potrzebuje ludzi mądrych, odważnych, wykształconych, a nie marionetki, ktore przyczepiaja się do lidera znanego tylko z tego, że jest znany. Obecnie czy sie komu podoba czy nie, nie ma alternatywy dla PiS i dlatego tylko oni mogą Polskę uratować przed złodziejami z kraju oraz przed ingerencją w nasze polskie sprawy z wrogich nam krajów, które gospodarczo chcą Polskę zniszczyć i podejmują nieuprawnione kroki polityczne przeciw Polsce. A głupki jeżdzące na skargi za granicę i te wspomagajace ich np. przed sądami jeszcze ich w tym utwierdzają.

 • Link do komentarza Figi Fagot środa, 25 lipca 2018 07:22 napisane przez Figi Fagot

  Nie ma na kogo już głosować to będzie trzeba dac szansę Kukizowi... po reszcie już nic dobrego się nie spodziewamy. Dość szmacenia funkcjuszy

 • Link do komentarza Jam_Jest wtorek, 24 lipca 2018 16:25 napisane przez Jam_Jest

  @:czytelnik:
  **************
  Absolutnie nie zamierzam z panem prowadzić dyskusji, uważam, że gdybym to uczynił, to zapewne "osiągnąłbym" pański poziom "kultury" i byłaby to dla mnie gruba nieprzyzwoitość. Tak więc dyskusję ww. temacie z "panem", uważam za zakończoną.

 • Link do komentarza Koryfeusz poniedziałek, 23 lipca 2018 09:28 napisane przez Koryfeusz

  Obywatel, a jak się odniesiesz do prowokacji urządzanych na Marszach Niepodległości, pobicia uczestnika Marszu przez tajniaka czy do akcji "Widelec"? Nie pamiętasz już tego?

 • Link do komentarza czytelnik niedziela, 22 lipca 2018 21:54 napisane przez czytelnik

  Obywatel vel Jam_Jest - piszesz same dyrdymały i sam siebie che=walisz w kolejnych postach. Można i tak, ale czy masz dobrze w tej głowie?

 • Link do komentarza kometa niedziela, 22 lipca 2018 21:32 napisane przez kometa

  a co było za PO? burdy wszczynane przez przebranych za kiboli policjantów w trakcie marszów niepodległości? wchodzenie do redakcji i konfiskowanie sprzętów wbrew przepisom? Czy wyście się głową z d... miejscem pozamieniali czy co? xD co to za pomyleńcy :D

 • Link do komentarza Jam_Jest niedziela, 22 lipca 2018 17:04 napisane przez Jam_Jest

  Ad:Senior:
  **************
  Co w tym złego,że (@Obywatel )napisał to co napisał, Ja też napiszę, że t/z "dobra zmiana" spierniczyła wizerunek Policji, na który tak długo pracowali, i nadal , za pośrednictwem , czy też z błogosławieństwem ministra tego resortu pierniczy. Tak więc czy się to komuś podoba czy nie - obywatel ma całkowitą rację i ja się z jego wypowiedzią całkowicie zgadzam. Pan natomiast nie ma takiego obowiązku. Proszę więc o więcej zrozumienia dla powagi zamieszczonego wpisu.

 • Link do komentarza obywatel niedziela, 22 lipca 2018 10:51 napisane przez obywatel

  Wstyd spływa z góry. Zamieszania z kolejnymu komendantami głównymi, wycinanie godzinami konfetti, które póżniej zrzucano ze śmigłowca, skrzydła husarii na ramionach policjantów, podstarzałe hawajskie tancerki na konfererencji w Białymstoku, pilnowanie ołtarzy zamiast porządku na ulicach, sprawa Igora Stachowiaka, policjanci bojący się wyjść wieczorem z radiowozu albo policjant, który z pałką która ciagnie się za nim po chodniku, to tylko niektóre przkłady. Ostanie wydarzenia pod sejmem w Warszawie, gdzie dzialania policjantów (a może nie policjantów?) ze zdjętymi identyfikatorami bez stopni na ramionach powodują, że Polacy pamiętający trochę inne czasy coraz częściej porównują ich do ZOMOwców. Nie jestem byłym milicjantem, UBekiem ani obecnym policjantem, jestem zwykłym obserwatorem. Obecna władza poniża służby mundurowe, niekonstytucyjnymi ustawami doprowadziła do obniżenia ich świadczeń tylko za 1 dzień służby przed rokiem 1989, to samo może spotkać obecnych policjantów za kilkadziesiat lat. I nie bedą mogli się tłumaczyć, że wykonywali tylko rozkazy.

 • Link do komentarza Obvi niedziela, 22 lipca 2018 05:44 napisane przez Obvi

  Koryfeusz. Platforma 1 podwyżka przez 8 lat oni to raczej zapoczatkowali glodowe pensje. Mamy w aktach list Tuska zapewniający że nie trwają żadne pracę nad zmianami emerytalnymi. I co i rude...

 • Link do komentarza Adava Cadavra (do obywatel) sobota, 21 lipca 2018 22:08 napisane przez Adava Cadavra (do obywatel)

  Obywatel jesteś w błędzie. Bycie Policjantem nigdy nie było, nie jest i nie będzie obciachem zwłaszcza dla policjanta z krwi i kości, dbającego o wizerunek formacji oraz szacunek i bezpieczeństwo obywateli. Mnie już dzieli deczko do 15 i by by. Nie szukał bym winy w rządzie tylko spojrzał szerzej. Jaki ma być narybek skoro już w podstawówce z dzieci robi się kaleki nie uczęszczające na W-F. Zasadnicza służba wojskowa wróć. Dzisiaj młody czuje się jak stary. A stary już nie ma prawa zwrócić uwagę by się jeden z drugim garnął do roboty i nie mam tu na myśli szukanie na siłę mandatów. Jak kilku młodych skrzyknie się na piwko w czasie wolnym to i palma potrafi uderzyć do głowy by po skarżyć się przełożonemu, że ze starym jest coś nie tak. Jeszcze jak się trafi przełożony co ujmie się za nierobami i pogłaszcze... Szacunek dla Policjantów przez duże P. Obywatelu można narzekać na pieniążki bo naprawdę młody kokosów na dzień dobry nie zarobi. Po 8-10... latach służby gdy nie jest się konowałem, pracuje się należycie to pensja wygląda już inaczej. Niestety młody chce zarobić tyle co stary najlepiej nie dając nic od siebie - już teraz. Niektórych powinno wywalić się na zbity... a ich pensję podzielić wśród tych co pracują dobrze z pewnością efekty były by lepsze.

 • Link do komentarza Koryfeusz sobota, 21 lipca 2018 16:53 napisane przez Koryfeusz

  Obywatel, to Platforma zepsuła wizerunek Policji. Przypomnij sobie słynną akcję "Widelec" kiedy to na polecenie tej partyjki i Schetyny gnębiono kibiców i inne akcje, kiedy za krytykę Tuska gnębiono kibiców i zwykłych obywateli. Przypomnij sobie prześladowania przeciwników Tuska i polityczne wykorzystywanie Policji. Zarzucasz to PiSowi, ale to co jest teraz to owszem, nie powinno występować, ale prawdziwe wykorzystywanie Policji do celów politycznych i zwalczania przeciwników było za poprzednich rządów. Przypomnij sobie, sklerozy nie masz.

 • Link do komentarza senior sobota, 21 lipca 2018 16:35 napisane przez senior

  @ obywatel - Panie bycie obywatelem, takim jak pan to na pewno, to dopiero obciach. Wstydziłby sie pan pisać takie głupoty.

 • Link do komentarza thes sobota, 21 lipca 2018 10:15 napisane przez thes

  Zdjęcie numer 64 - wielkie gratulacje Piotrze!!!

 • Link do komentarza obywatel sobota, 21 lipca 2018 08:44 napisane przez obywatel

  Policja przez wiele lat pracowała nad zmianą wizerunku z lat dawno minionych, teraz dobra zmiana w dwa i pół roku doprowadziła do tego, że bycie policjantem to obciach.

 • Link do komentarza wyborca sobota, 21 lipca 2018 00:01 napisane przez wyborca

  Zdjęcie 64, GRATULACJE Piotrze.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane