piątek, 22 czerwca 2018 07:33

Straty po czwartkowym, silnym wietrze

 
Straty po czwartkowym, silnym wietrze źródło: OSP Witkowo

Mimo zapowiedzi co do możliwości wystąpienia burz, ostatecznie nad nasz region dotarły jedynie deszcze, którym towarzyszył silny wiatr. W efekcie strażacy byli najczęściej wzywani do powalonych drzew i gałęzi.

W czwartkowe popołudnie nad powiat gnieźnieński dotarły silne wiatry, które w wielu przypadkach doprowadziły do złamań konarów, spadających na drogi. Służby OSP interweniowały w kilku przypadkach w kilku gminach regionu, m.in. na drodze w Mielnie, Lulkowie, Mielżynie czy w Niechanowie, gdzie niejednokrotnie doszło do zablokowania przejazdu na skutek zalegających wiatrołomów.

Jednocześnie po godzinie 18:00 OSP Witkowo została zadysponowana do Kołaczkowa, gdzie poderwany został dach na budynku mieszkalnym. Z uwagi na przechodzące w pobliżu linie energetyczne, trzeba było zrezygnować z pomocy drabiny mechanicznej i działania prowadzono za pomocą sprzętu wysokościowego. Uszkodzony dach został zabezpieczony, a zerwane poszycie zdjęto. 

źródło: OSP Witkowo, OSP Strzyżewo Smykowe, OSP Niechanowo

4 komentarzy

 • Link do komentarza Mieszkanka Gniezna piątek, 22 czerwca 2018 10:53 napisane przez Mieszkanka Gniezna

  Najłatwiej siedziec w domu z tyłkiem i krytykować, zmian jest dużo, szkoda ze niektorzy widza tylko to co jest niezrobione... Kolego moim zdaniem zbedny komentarz..

 • Link do komentarza urzędas piątek, 22 czerwca 2018 10:30 napisane przez urzędas

  W czasie tej krotkotrwałej wichury można było zauważyc, jakim niebezpieczenstwem są wysokie drzewa nieudolnie poprzycinane po ubieglorocznej wichurze! Czy nawet w tym dziale ochrony środowiska nie mozna bylo postawic na fachowcow z prawdziwego zdarzenia? Urząd nasiąkniety jest laikami, ktorzy nie maja pojecia o wykonywaniu zadań, do których ich powolano,

 • Link do komentarza napisane z Tysiąclecia piątek, 22 czerwca 2018 10:15 napisane przez napisane z Tysiąclecia

  Dobrze ze dwa dni temu ogrodzili park TRZECH KULTUR na Tysiącleciu. Bo tam też od zeszłorocznej wichury, nikt nawet nie pościgał z drzew połamanych wtedy gałęzi. A jakby wczoraj na kogoś one spadły i zabiły by człowieka, to dopiero byłby kłopot dla Miasta Gniezna. Tak sprawnie dział Zakład Zieleni w Gnieźnie . A o liściach zgrabionych w tym parku w roku ubiegłym i nie wywiezionych z parku przez 9 miesięcy to już nawet nie warto wspominać. Po prostu ten gnieźnieński Zakład Zieleni to Tragedia, wymyślona przez prezydenta Budasza.

 • Link do komentarza przechodzień piątek, 22 czerwca 2018 09:37 napisane przez przechodzień

  Niech prezydent ciesz się, że nie doszło do żadnej tragedii w Gnieźnie, bo zajęty królikarnią nie zauważa ważniejszych problemów. Od 2-3 lat w mieście można naliczyc kilkanaście, a może nawet i znacznie więcej całkiem suchych drzew, ktore nie tylko straszą swoim wyglądem, ale stanowią ogromne niebezpieczenstwo nie tylko w czasie wichury. No, ale usuwanie tych straszydeł to przecież takie niepiarowskie. Mało kto zauważy i pochwali.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane